Nasırlar için Damkoruğu

'Sağlıklı Yaşam' forumunda YAREN tarafından 12 Mar 2010 tarihinde açılan konu

 1. Nasırlar nasıl geçer
  Nasır tedavisi
  Nasır nasıl geçer


  Ayaklarınızdaki nasırlardan kurtulup yaza daha güzel bakımlı ayaklarla girmek isterseniz; nasır tedavisi için şifalı bitkisel çözümler..
  [​IMG]
  Nasırlar için Damkoruğu

  Kış boyunca kapalı ve sert ayakkabıların içinde hapis olan ayaklarınız için nasıl bir bakım uygulamalısınız?
  Elbette besleyici ve yumuşatıcı birçok kür var fakat nasırlar için damkoruğu çiçeklerinden faydalanmayı mutlaka deneyin.
  Aktarlarda bulabileceğiniz damkoruğu aslında ılık iklimlerde yetişen ve hoş görünümlü çiçeklerden oluşan bir bitki. Çiçeğin yapraklarını bir tencerede kaynattıktan sonra fazla vakit geçirmeden suyu bir leğene aktarın. Sonrasında ayaklarınızı leğenin içinde yaklaşık yarım saat kadar bekletin. Süre boyunca nasırlarınızı suyun içindeki yapraklarla birlikte ovuşturun. Nasırlarınızın gitgide inceldiğini ve ayaklarınızın daha önce hiç olmadığı kadar yumuşak olduğunu göreceksiniz.
   
 2. Cevap: Nasırlar için Damkoruğu

  Nasırlı bölgeye sürülen limon dilimininde iyi geldiğini okumuştum.Damkoruğu bulamayanların aklında bulunsun ;)
   
 3. Cevap: Nasırlar için Damkoruğu

  Güzelim çiçeği nasır için ayağamı koycaz :) yazık pekte güzelmiş... Bir vazoya koyup görsel olarak faydalanmak daha hoş bence.Şu an vazomdaki mis kokulu sümbüllerimin yanına renk olarak çok yakışır :f63: Adını da ilk kez duyuyorum ayrıca :oops:
   
 4. Cevap: Nasırlar için Damkoruğu

  Ayak bakımı için güzel fikir aslında tabi damkoruğunu bulabilirsek..Biz vazodaki çiçeklerle idare edelim Blue ayaktada güzel görünüyor ne dersin :)
  [​IMG]