Nasıl Sağlıklı Zayıflanır?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 27 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


 1. Nasıl Sağlıklı Kilo Verilir?  Sağlıklı zayıflamak istiyorsanız sizler için hazırlaıdğım yazımı mutlaka okumalıısnız özellikle ağır diyetler yapıp bir türlü kilo veremeyen birisiyseniz mutlaka okuyun ve bilmeniz gereken küçk ayrıntıları öğrenin bu küçük hatırlatmalar sayesinde sağlıklı bir şekilde zayıflayın :f63:

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/saglikli-kilovermek-41487.jpg]saglikli-kilovermek-41487[/IMGALT]

  Haftada bir defa tartılmalısınız sağlıklı bir tartılma haftada 1 kez, aynı tartıda, sabah aç karnına tuvalete çıktıktan sonra giysisiz yapılır.Karın yağlarınızdan kurtulmak için ya da kalçalarınızı sıkılaştıran diyet olarak ifade edilen diyetler gibi, kilo verirken yağ fazlalığınız en çok neredeyse daha çok oradan kilo verirsiniz ama her bölgeden kaybedersiniz.

  Unutulmaması gereken bir noktada biz kadınlarda aylık periyotlarda yaşanan adet dönemi öncesi vücudumuz su tutmaya başlaması ki bu da tartıda 0,5- 2 kg gibi fark ettirebiliyor. Adet döneminin 4. gününden itibaren yavaş yavaş su tutumu çözülmeye başlar.Bunun dışında kabızlık durumunuz, kullandığınız bir ilacın vücudunuzda su tutmaya yol açması, tuzlu besinleri fazla tüketmeniz yüzünden veya iyi su içmediğiniz için vücudunuz su tutabilir.

  Bütün bunları düşününce tuvalete gidip tartılmak, sonra su içip tartılmak, yemekten önce ve yedikten sonra tartılmak çok anlam ifade etmez. Aldığınız enerji yaktığınız enerjiden 10 kalori bile fazla olduğunda kilo almaya başlarsınız. Aldığınız enerji ile yaktığınız enerji eşit olursa kilonuzu korursunuz.
  Mucize diyetler sonrası genelde o verilen kilolar fazlası ile alınır. Defalarca kilo alıp vermek vücudu daha çok yıpratır ve bir süre sonra kişide başarısızlık ve mutsuzluk hislerini beraberinde getirerek sağlığınızı da tehdit eder duruma gelir bu nedenle doktor kontrolü altında düzenli beslenerek sağlıklı kilo vermeyi öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.
   


Similar Threads: Nasıl Sağlıklı
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Diyet Nedir? Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılmalıdır? 20 Ağustos 2015
Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Nasıl Zayıflanır 20 Şubat 2012
Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Beslenme Nedir? Nasıl Beslenmeliyiz? 13 Ağustos 2011
Sağlıklı Yaşam Sağlıklı kilo nasıl alınır 1 Aralık 2010
Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılır? 4 Ağustos 2010