Nasıl röfle yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Aderito tarafından 16 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Nasıl röfle yapılmalı?


  Öncelikle röfle , Fransızca bir kelimedir ve Türkçe karşılığı “ışıktan gelen akis yani pırıltı demektir

  Farklı renk tonlarındaki saçlar arasından küçük parçalar halinde ayrılan saçların, değişik ilaç, teknik ve usullerle açılarak elde edilen açık tonların, saçın diğer özel rengiyle beraber göze hoş görünen bir renk harmonisinin meydana gelmesi için yapılan işleme “Röfle işleminin tanımı denilmektedir. Röfle esas rengi arasında en fazla 2-3 ton açıklıkta, belli bir renk saçın üzerinde ışık yansıması, pırıltısı, gibi doğal görünüm vermelidir.

  Naturel ve koyu saçlar üzerinde röfle yapılacaksa, bu işlem boya ile yapılabilir. Yapılması istenilen röfle rengine göre, seçilecek açık tondaki boya işin gerektirdiği volüm ve miktardaki oksijenle karıştırılıp saça uygulanır. Boyayla açılan röfle ile esas renk arasında uyum sağlanmışsa üzerine tekrar boya sürülmeyebilir Gerekiyorsa boya ile nüans ton da verilir

  Boyalı veya doğal rengi çok koyu,sert yapılı saça röfle yapılması için önce saçın koyuluğu hafif şekilde iki ton açılıp üzerine röfle yapılması daha uyumlu bir renk ile iyi bir görünüm verir. Hafif açılan bu saç üzerinde röfle yapılırken toz dekolore ilacı ve oksijenle önce renk açılır.

  Röfleye hazırlanmada açılacak saç rengi çok fazla sarı tonlarda açılmayıp yapılması düşünülen röfle tonuna yakın bir açıklıkta olmalıdır. Röfle için toz dekolore ilacıyla paketlenen saçlar zamanında kontrol edilmez de gereğinden fazla açılırsa, saç zarar görür, istenilen neticenin aksine bir durum ortaya çıkar. Açılma, istenilen düzeyde yapıldıktan sonra boya ile röfleye istenilen nüans ton verilir.
   


Similar Threads: Nasıl röfle
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Röfle balyaj nasıl yapılır? 14 Mayıs 2011
Kişisel Bakım Röfle Nedir? Nasıl Röfle Yapılır? 1 Mart 2011
Kişisel Bakım Kadının günlük bakımı nasıl olmalı 5 Haziran 2016
Kişisel Bakım Pirinç Unu Maskesi nedir nasıl kullanılır? 20 Ocak 2016
Kişisel Bakım Yüzdeki sivilce ve akne lekeleri nasıl geçer 27 Ekim 2015