Nasıl Radyocu Olunur

'Sosyal Konular' forumunda Wish tarafından 18 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Radyocu Nasıl Olunur
  Radyo Programcısı Nasıl Olunur
  Nasıl Dj Olunur

  Bu sektöre giriş için alaylı ya da mektepli olabilirsiniz. Bu sebeple oldukça değişik kesimlerden bu mesleği yapan kişilere rastlamak mümkündür.

  Üniversitelerin İletişim fakültelerinden, Radyo Televizyonculuk Bölümünden ve buna benzer temel amacı gösteri veya reklam olan, habercilikle vb. değişik sektörlerle ilgili olan alanlardan mezun olarak bu sektöre girebileceğiniz gibi, firma içinde pişerek de bu sektörde yer alabilirsiniz.

  Bu sektörün içerisinde çok çeşitli alanlarda kendinize yer bulabilirsiniz. Düzgün bir diksiyon ve görünümle bir sunucu olabilir, yaratıcı düşüncelerle bir yapımcı olabilir veya araştırmacı ruhunuzla bir haberci olabilirsiniz.

  Sektör içerisinde bulunduğunuz kademe ve firmaya göre değişik miktarlarda görev, rütbe ve bunlara bağlı olarak para kazanabilirsiniz.

  Bir anda yaptığınız programın patlama yaşaması ile en ünlü kişi olabilir veya sona ermesiyle kaybı olabilirsiniz.

  Sektörde çok fazla oyuncu olması ve rekabetin acımasız boyutlara ulaşabilmesi nedeniyle oldukça stresli bir iştir ve işin başarısını görebilmek tamamen şans işidir.

  Bu sektörde neyin ne zaman olacağı, kimin nereye çıkacağı, kimin parlayacağı, kimin kaybolacağı asla bilinemez.

  Medya sektöründe onlarca kademede binlerce çalışan bulunmaktadır. Bu sebeple oldukça geniş bir alanda oldukça fazla kişiye iş imkânı sağlayan sayılı sektörlerdendir.