Narnia Günlükleri Şafak Yıldızının Yolculuğu

'Etüt Merkezi' forumunda Wish tarafından 18 Şubat 2011 tarihinde açılan konu


 1. Şafak Yıldızının Yolculuğu Narnia Günlükleri
  Narnia Günlükleri Şafak Yıldızının Yolculuğu Kitabı


  [​IMG]


  Şafak Yıldızının Yolculuğu C. S. Lewis'in Narnia Günlükleri kitap serisine bağlı bir kitap. Lucy ve Edmund sevilmeyen kuzenleri Eustace ile beraber Narnia'da Şafak Yıldızı adı verilen Prens Kaspiyan'ın gemisi ile yedi kayıp Narnia Lordlarını ararlar.Başlarına bir sürü olay gelir. Tüccarlar tarafından kaçırılırlar.Bu yolculukta ejderhalar adasına uğrarlar ve orada mızmız kuzenleri Eustace hırsına yenilerek ejderha olmaya mahkûm olur. Ama Eustace'in aklı başına gelince ejderha büyüsü kalkar.Bir Su Yılanı ile karşılaşırlar, savaşırlar ve yolculuğun en sonunda en sonunda Aslanla karşılaşırlar iki kardeş yine Dünya'ya döner Kaspiyan Ramandu'nun kızı ile evlenir ve Rilian adında bir oğlu olur.

  Arka Kapak Yazısı

  Bir ejderhanın uyandığı... yıldızların yeryüzüne indiği... her şeyin olabileceği bir ülke:NARNİA. Bir kral ve hiç beklenmedik bir anda gemisin konuk olan dostları, bilinen bütün toprakların daha da ötesine doğru yelken açarlar. Atıldıkları bu macera dünyanın sonunun sadece bir başlangıç olduğu gösterir.Lucy,Edmund ve kuzenlerini hiç beklenmedik bir yolculuk beklemektedir...

  İçindekiler

  1- Yatak Odasındaki Resim

  2-Şafak Yıldızı Gemisinde

  3-Issız Adalar

  4-Caspian'ın Orada Yaptıkları

  5-Fırtına ve Sonuçları

  6-Eustace'in Macerası

  7-Macera Nasıl Bitti

  8-Tehlikeli İki Kaçış

  9-Seslerin Adası

  10-Büyücünün Kitabı

  11-Tekkafalar Mutlu

  12-Kapkaranlık Ada

  13-Üç Uyurlar

  14-Dünyanın Sonunun Başlangıcı

  15-Son Denizin Harikaları

  16-Dünyanın En Sonu

  Film

  İlk iki filmden daha düşük bütçeli olmasına rağmen efektler mükemmel. Ancak diğer filmlerin bayağı altından bir yapım olmuş.