Narın Cilde Faydaları Nelerdir

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 3 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


  1. [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/narin-cilde-faydalari-96839.jpg]narin-cilde-faydalari-96839[/IMGALT]

    Nar serin meyve suyu olarak tüketilir nar, sağlık bakımından da özellikle kış mevsiminde bol bol tüketilmesi gereken bir meyve olarak bilinir.Nar özellikle içerdiği antioksidanlar sayesinde vücudumuzun savunma sistemini güçlendirmeye yarar.

    Sağlıklı ve Güzel bir cilde sahip olmak için meyvelerden yardım almak istiyorsanız bu meyvelerden biriside nardır. Nar ile uygulayacağınız cilt bakım yöntemleri harika bir cilde doğal yöntemlerle kavuşmanızı sağlayacaktır.

    Nar özellikle duş jellerine, şampuanlara ve besleyici kremlere girmesini öncelikle tatlı ekşi tohumlarından elde edilen çekirdek yağına borçludur. Nar kıymetli minerallerden meydana gelen yüksek değerli içeriği sayesinde enerji veriyor ve cildinize canlılık kazandırmaya yarıyor.Ayrıca Nar çekirdeği yağı hem kadınlar hem de erkekler için tam bir gençlik iksiri olarak bilinmektedir.Özellikle genç yaşlarda kullanıldığında kırışık oluşumunu önleyen bu yağ, orta yaş ve sonrası için de kırışık giderici bir etki sağlıyor.

    Nar cildi yenileyen özelliği sayesinde cildinizin ölü hücrelerden arınmasızı sağlıyor.Narın köselemsi kabuğunun öğütülmüş hali de faydalı bir güzelleştirici olarak ta kullanılıyor.Narı su ile karıştırıldığınızda akne ve siyah noktalara karşı yumuşak, etkili bir peeling kremi olarak da kullanabilirsiniz.