MySpace Değişiyor

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 30 Eki 2010 tarihinde açılan konu

 1. MySpace Köklü Değişikliğe Gidiyor!

  Sosyal ağ sitelerinin popülerleşmesinde önemli rol oynayan fakat sonraki yıllarda popülerliğini kaybeden MySpace'in yetkilileri, şimdilerde köklü bir dizi değişiklik yapmayı planlıyor.
  Sosyal ağ tanımı gün geçtikçe daha fazla genişliyor ve neredeyse tüm sektörler sosyal ağ yapısına katılıp interaktif bir yapıyı benimsiyor. Sosyal ağların popülerleşmesi şüphesiz ki Facebook ile birlikte tavan yaptı. Twitter, FriendFeed gibi sitelerle de popülerlik tanımı üst düzeyde tutuldu.

  Ne var ki bu günlerde çok konuşulmayan bir site olarak anılan MySpace, bu sosyal ağ kavramını bir anlamda dünyaya tanıtan siteydi. Amatör müzik gruplarının müzik çalışmalarının paylaşılmasının yanı sıra, arkadaş edinme kavramına yeni bir boyut kazandırmıştı.
  MySpace'e göre arkadaş edinmek sadece bir popülerlik göstergesi değil, daha fazla kitleye hitap etme fırsatı taşıyordu. Bu da günümüz internetinin sosyal ağ tanımının temel öğelerinden birini oluşturuyor. Şimdilerde ise MySpace çok zor günler geçiriyor.

  Değişen Sistem

  Bu kötü gidişatın önüne geçmek isteyen MySpace yetkilileri, sitede bir dizi köklü değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Bu yolda atılan ilk adım, isimlerindeki Space kelimesinin S harfini küçültmek oldu. Dolayısıyla sitenin yeni adı Myspace oldu. Logo da artık tam anlamıyla değişti. Myspace logosunun değişeceğini haftalar önce size duyurmuştuk: MySpace'te Yenilik Rüzgarları

  Yeni Myspace'in tasarımında anasayfa içeriği
  dopdolu olacak gibi görünüyor

  Site yönetiminin yayınladığı basın bülteninde, yeni logolarındaki boşluk (My_____), kullanıcıların kendilerini istediği gibi tanımlayabileceği bir boşluk olarak nitelendiriliyor. Myspace bu yeni yapısıyla birlikte Facebook ile girdiği yarışı da sonlandırıyor.

  Yeni Myspace'te kullanıcı sayfaları daha kullanışlı

  Yeni Myspace, daha fazla flash altyapısı kullanacak ve müzik, video çalışmalarının paylaşıldığı, multimedya firmalarının kullanıcılarla buluştuğu bir bir site olacak. Yeni tasarımın Kasım 2010 sonuna doğru yayınlanması bekleniyor.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014