MyOpera Yenileniyor !

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 23 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. My Opera Topluluğu bu yaz sonuna doğru tamamen yenileniyor. Bu değişimi görmek ve katılmak istemez misiniz…

  My Opera Topluluğu son birkaç haftadır ufak tefek bazı güncellemeler yapmaktaydı. Bunların sonuncusu ise forum sayfalarının ön yüzünün güncellenmesi idi. Son zamanlarda değişime yönelik bazı çalışmalar yapıldığı kulağımıza ulaşıyordu ve sonunda yenilenmeye ilişkin ön izlemeler bugün yayınlandı. İsterseniz beraber inceleyelim.

  Yeni Bir Dizayn
  [​IMG]
  İlk fark edeciniz şey tabii ki arayüzdeki değişiklik olacak. Yeni My Opera dizaynı Opera ana sayfasının renklerine yakın olarak dizayn edilecek görünüyor. Üst kısımda siyah ve kenarları kırmızı bir araç çubuğu ve daha yumuşak bir sayfa görüntüsü olacak.

  Daha Güvenli Bir Giriş Ekranı
  [​IMG]
  Giriş ve kayıt ekranı daha güvenli bir hal alarak https uzantılı bir bağlantıya taşınıyor. Bunu takiben yakın gelecekte birkaç farklı şey daha yapılacağı da bildiriliyor bu konuda.

  Navigasyon
  [​IMG]
  Ana sayfadaki üst bölüm daha basit bir hal alarak 3 sekmeden oluşacak.

  İsminiz : Burada sizin adınız yazacak ve size ait tüm içerikler (arkadaşlarınız, profiliniz, resimler,vs..) bu sekme altında olacak.

  Explore: Topluluğa ait tüm içerikler (haberler, bloglar, vs..) bu sekme altında olacak.

  Opera: Opera’ya ait bağlantılar ise bu sekme altında olacak.

  Ana Sayfa
  [​IMG]
  Yeni ana sayfa çok daha bait bir hale getirilerek yaeniden tasarlandı. Yine yan araç çubuğunda resminizi, bağlantılarınızı görebileceksiniz.
  Bu alandaki en büyük yeniliklerden birisi ise üst kısımdaki durum alanı çok daha hızlı blog girdisi oluşturabilmek amacıyla hızlı bir blog editörü haline getirildi.
  [​IMG]
  Editör oldukça basit ve kullanışlı ve eğer tüm düğmeleri görmek istiyorsanız da sağ üstteki düğmeye basmanız yeterli olacak.

  Daha Güzel Bir Mobil Görünüm
  [​IMG]
  Şu anki My Opera sayfası iki farklı stil dosyasından oluşmaktadır. Bunun birisi mobil görünüm diğeri ise nrmal tarayıcılar içindi. Fakat artık buna gerek kalmaksızın tek bir stil dosysı kullanılarak, tarayıcıya göre otomatik olarak seçilebilecek bir stil dosyası kullanılacaktır.

  Örneğin yan taraftaki ekrana bakarsanız, menülerin alt alta dizildiğini göreceksiniz. Eğer ufak bir ekranla bu sayfayı görüntülüyorsanız sayfa bu şekilde görünecek ve aşağı doğru açılır menüler devreye girecektir.

  Fotoğraflar
  [​IMG]
  Fotoğraflarla ilgili birkaç değişiklik bulunuyor. Bunların ilki, yeni dizaynda fotoğraflar bir değil iki sütun şeklinde gösterilecek ve albüm tanımları yer alacak.

  Diğer bir fonksiyon ise sen son resim yorumlarınızı yan tarafta görebileceksiniz.

  Yeni fotoğraf yükleme aracı ise tamamen yenilendi ve çok daha kolay kullanılabilir bir hale getirildi.

  Yukarıdakilerin yanı sıra My Opera an sayfalrında da bazı ufak tefek değişiklikler daha yapılacak. Tüm bunlara ek olarak yeni My Opera sayfaları en son web standartlarına göre dizayn edilecek. Örneğin menüler tamamen CSS3 desteği ile oluşturulmaktadır ve farklılıkları siz de göreceksiniz.

  Tüm bu değişikler için çok fazla beklemeye gerek kalmayacak gibi görünüyor. 2010 yazının bitimini müteakip yeni ara yüz hizmete sunulacak.

  Eğer siz de halen 5.000.000 ] My Opera üyesinden biri değilseniz, daha fazla beklemeden bu topluluğa katılmanızı öneriyoruz.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Haz 2013
Yükleniyor...
Benzer Konular - MyOpera Yenileniyor
 1. Pardus
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  980
 2. Pardus
  Yanıt:
  3
  Gösterim:
  1,107
 3. Pardus
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,485
 4. Erva
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  235
 5. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  577