Mutlu Olmanın Yolları

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 17 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


 1. Mutlu Olmak İçin Bunları Yapın  Mutlu olmak sandığınız kadar zor değil biliyormusunuz aslında yapmanız gereken tek şey hayatı ve insanları sevmeniz.Mutlu olmak için mutlaka aktif olun yalnız kalmayın arkadaşlarınızla ve akrabalarınızla sık sık görüşmeyi ihmal etmeyin.

  Uzun ve sağlıklı bir yaşam süreceğinize inanın bunun için çaba göstermeyide unutmayın sakın örneğin sağlıklı yaşamak için sigara gibi kötü alışkanlıklardan kurtularak hem vücudunuzu hem kendinizi rahatlatın.

  Mutlu olmak için birçok nedeniniz olduğunu sürekli kendinize hatırlatmayı unutmayın.Çocuklarınızla bol bol zaman geçirin hobilerinizi çocuklarınızla birlikte yapmayı deneyin örneğin balık tutmak,spor yapmak,kamp yapmak gibi birçok şeyi çocuklarınızla yapabilirsiniz.Sağlıklı olmanız mutlu olmanız için yeterli olabilir.Evleneceğiniz kişinin size benzer yanları olmasıda mutlu olmanız için etken sayılıyor.Eşinizin size benzer karakterde olmasını tercih edin size birçok konuda benzeyen biriyle daha uzun ve sağlıklı bir evlilik geçirebilirsiniz.

  Dürüst olmak da sizi mutlu edecek bir etkendir yaptığınız yanlışlar nedeniyle sürekli vicdan azabı ve üzüntü duymak sizi mutsuz edeceği için önceden tedbirinizi alın daha sonra acı çekmemek için başta dürüst olun.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/mutlu-olun-62951.jpg]mutlu-olun-62951[/IMGALT]