Mutlu Evliliğin 6 sırrı

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 23 Şubat 2014 tarihinde açılan konu


 1. Günümüzde çiftler birbirini zor buluyor ancak çabuk kaybediyor malesef bu böyle.Evlilikler artık çok çabuk yıpranıyor ksıa sürede kurulan yuvalar malesef dağılıyor.Biraz olsun çaba göstererek mutlu br evliliğe sahip olabilirsiniz nasılmı işte mutlu bir evlilik için öneriler.

  Uzmanların mutlu bir evlilik için çiftlere bulunduğu önerilerden bazıları şöyle;

  Günümüzün modern toplumlarında evlilikler işlerden arta kalan zamanlarda idare edildiği için sorunlar yaşanıyor. Bu nedenle evliliğinize de işinize ayırdığınız kadar zaman ayırın.

  mutluevliligin-sirlari-.

  İlişkinizi canlı tutmak için eşinizle baş başa zaman geçirin.

  Sağlıklı bir ilişkide önce evlilik, sonra çocuklar gelmelidir. Eşinizle 'çocuklar nereye gidecek, ne yapacak' gibi konular dışında duygu ve düşüncelerinizi de konuşmalısınız.

  Ev ve aile ortamı dışında hobilerinizi geliştirebileceğiniz ya da gönüllü olarak çalışabileceğiniz alanlarla ilgilenin. Bunları da eşinizle paylaşın. Araştırmalar, evin dışında farklı bir alana odaklanan çiftlerin daha sağlıklı bir evlilik yürütebildiğini gösteriyor.

  Ç iftler çok yorgun ya da endişeli olduklarında cinsel yaşamları olumsuz etkilenir. Dolayısıyla planladıkları program çok yorgun ya da endişeli oldukları bir dönem için düşünülmemelidir.

  Cinsel isteğin azalması son yıllarda çiftlerin yaşadığı sorunların başında geliyor. İlk çocuk gelinceye kadar bir sorun olmuyor ama sonrasında şikayetler başlıyor. Hem bebek hem de iş yaşamı çiftleri yorgun düşürüyor. Bu nedenle çiftler yaptıkları her şeyi sürekli değerlendirmemeli ve birbirlerine zaman ayırmaları gerekmektedir mutlaka.