Mutlu Bir Evliliğin Sırları Nelerdir?

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 25 Kasım 2013 tarihinde açılan konu 1. Evlilik kavramı günümüzde eski değerini kaybetmiş gibi görünüyor malesef.Kurulan yuvalar çok kısa ömürlü oluyor kimse verici değil herkes karşısındaki kişiden bir şeyler alma içersiinde birşeyler beklemekte.Kısacası zor bulunun eşler öalesef çok çabuk kaybediliyor.İyi niyetlerle ve dileklerle atılan evlilik imzasını, akdini uzun yıllar korumak mümkün değilmi acaba elbette mümkün bence.

  [​IMG]

  Uzmanlarda benimle hem fikirde diyebilirim bakın uzmanlar evlilik konusunda çiftlere iyi bir evliliğin sırlarını ve çok önemli önerilerde bulunuyorlar.

  Günümüzün evlilikler işlerden arta kalan zamanlarda idare edildiği için sorunlar yaşanıyor. Bu nedenle evliliğinize de işinize ayırdığınız kadar zaman ayırmaya özen göstermelisiniz.Ayrıca ilişkinizi canlı tutmak için eşinizle baş başa zaman geçirmelisiniz. Sağlıklı bir ilişkide önce evlilik, sonra çocuklar gelmelidir. Eşinizle çocuklar nereye gidecek, ne yapacak gibi konular dışında duygu ve düşüncelerinizi de konuşmalısınız ki bunu hangimiz yapıyoruz dediğimde hiçbirimiz diyebilirim yada benim çevremde bu böyle çocuk lar ve aile dışında evliliklerde fazla paylaşılıan birşeyler olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

  Neyse kaldığımız yerden devam edelim biz uzman görüşlerine bakın iyi bir evlilik için uzmanlar başka neler öneriyorlar.Ev ve aile ortamı dışında hobilerinizi geliştirebileceğiniz ya da gönüllü olarak çalışabileceğiniz alanlarla ilgilenmeye çalışın.Ve bu ilgilendiğiniz alanları eşinizlede paylaşmayı deneyin çünkü yapılan araştırmalar evin dışında farklı bir alana odaklanan çiftlerin daha sağlıklı bir evlilik yürütebildiğini göstermektedir.

  Evli çiftler çok yorgun ya da endişeli olduklarında cinsel yaşamları olumsuz etkilenir. Dolayısıyla planladıkları program çok yorgun ya da endişeli oldukları bir dönem için düşünülmemelidir.Ayrıca evlilikte cinsel isteğin azalması son yıllarda çiftlerin yaşadığı sorunların en başında geliyor. İlk çocuk gelinceye kadar bir sorun olmuyor ama sonrasında şikayetler başlıyor. Hem bebek hem de iş yaşamı çiftleri yorgun düşürüyor. Bu nedenle çiftler yaptıkları her şeyi sürekli değerlendirmemeli ve birbirlerine zaman ayırmaları gerekiyor.

   


Similar Threads: Mutlu Evliliğin
Forum Başlık Tarih
Kadınların Dünyası Mutlu Evliliğin 6 sırrı 23 Şubat 2014
Kadınların Dünyası Mutlu evliliğin 10 sırrı 2 Kasım 2010
Kadınların Dünyası mutlu evliliğin sırları 13 Aralık 2008
Kadınların Dünyası Mutlu Evliliğin 20 Bilimsel Sırrı 18 Ağustos 2008
Kadınların Dünyası Mutlu evliliğin sırları 13 Temmuz 2008