Müthiş iddia: Dünya'yı Tanrı yaratmadı !

'Haberler' forumunda IŞIL tarafından 12 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. Dünyanın en büyük ve en saygın Hıristiyanlık ve Yahudilik araştırmacılarından biri olan, bir zamanlar italyan Umberto Eco'nun da asistanlığını yapan ve antik belgeler uzmanı Hollandalı profesör Ellen Van Wonde, sanıldığının aksine, "dünyayı tanrının yaratmadığını" öne sürdü..

  Bugüne kadar yaptığı araştırmaları açıklayan prof. Van Wonde, "Tevrat'ın (eski ahit) ilk cümlesinde "en başta, tanrı cenneti ve dünyayı yarattı" diye yazar. Ancak bunda çeviri hatası bulunuyor. Eski yazılar ve belgeler üzerinde yaptığı araştırmalara göre, İbranice orijinalinde, "Baha" eylemi kullanılıyor. Yani "yaratmak yerin ayrıştırmak".. Dolayısıyla, doğru çeviri "tanrı dünya ile Cehennemi ayırdı" olması gerek" dedi.

  Hollandalı profesör, "yani kutsal kitaplara göre evet tanrı insanları ve hayvanları yarattı. Ama jeolojik olarak dünyayı yaratmadı. Dünya zaten vardı" dedi..

  Kendisinin de inançlı olduğunu ve Tanrı'nın varlığına inandığını söyleyen Profesör, " Bu iddia ile tüm akademik kariyerimi tehlikeye atıyorum. Ama iddiamın arkasındayım. Kutsal kitap dışında eski belgelere göre, bundan 3 bin yıl önce insanlar, insalardan önce dünyanın deniz canavarları ve karanlıkla kaplı olduğuna inanıyordu. Yani Tevrat'ta, Tanrı'nın dünyayı yarattığı hiçbir zaman söylenmek istenmedi. Kitabın söylediği şey, insanları ve hayvanları tanrının yarattığıdır. Ama dünyayı değil" dedi.

  tövbeee:)
    2. Cevap: Müthiş iddia: Dünya'yı Tanrı yaratmadı !

  akademik kariyer yapa yapa kafası fazla bulanmış buadamın:f30::f30:
    3. Cevap: Müthiş iddia: Dünya'yı Tanrı yaratmadı !

  insanların kafalarını karıştırmak için ne yapacaklarını bilimiyorlar...saçmalıktan başka bir şey değil.
    4. Cevap: Müthiş iddia: Dünya'yı Tanrı yaratmadı !

  Bencee abuksabk ıddalar bunlarrr...