Mutfak dekorasyonu stil örnekleri

'Ev ve Dekorasyon' forumunda YAREN tarafından 18 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Mutfağınız için stil çözümleri
  Mutfak dekorasyonu için stil önerileri

  [​IMG]
  Mutfağınızdan sıkıldıysanız,yeni bir görünüşe sahip olması için dekorasyon yapmak ister misiniz? İşte mutfak dekorasyonunda aradığınız stillerden örnekler;
  1. El işi/Sanatsal Stil
  [​IMG]

  Basit dolap detayları, rüstik malzemeler, açık raflar bu mutfağa becerikli bir sanatçının elinden çıkmış görüntüsü verir. İki ton renkli kapaklarda (bordo ve gri) özenle yapılmış bir mobilyanın kalitesi vardır.
  2. Çağdaş Stil
  [​IMG]

  Bu ufak mutfak tipi düzgün ve çağdaş bir mutfak örneği oluşturur. Özel yapım kabartmalı dolaplar, minimalist kapaklar ve kromdan yapılmış sade ama iri kulplar bu stilin vazgeçilmezlerindendir.

  İpucu: Dolapları nötr bir renk ile boyayın ve duvarla uyum halinde olmasını sağlayın. Bu ufak mutfağınızı daha büyük gösterecektir.

  3. Country Stili

  [​IMG]

  “Country” mutfaklar gündelik, rahat mekânların olduğu ve renklerinin doğadan ilham aldığı mutfaklardır. Bu mutfaktaki dolaplar açık fakat doğal bir renk ile boyanmış kolay kullanılabilen raflarla zenginleştirilmiş. Lavabonun altındaki kumaş perde, mutfağa adeta bir İngiliz kır evi havasını vermiş.

  İpucu: Dar ve sıkışık bir mutfağınız mı var? Dolap kapaklarını çıkartın ve her şeyin elinizin altında olmasını sağlayın. Tabak çanakları ve çay kutularını organize bir şekilde tutmaya dikkat edin.

  4. Modern Stil
  [​IMG]

  Modern stil çağdaş stilin daha sıcak bir versiyonudur. Yine çağdaş stildeki gibi düz çizgiler vardır fakat modern de daha fazla renk ve daha çeşitli ve daha yumuşak dokular vardır. Bu mutfaktaki dolaplar, süssüz kapaklarıyla, krom malzemeleriyle çağdaş anne babasını hatırlatıyor. Fakat parlak gri renk tamamen modern.

  İpucu: Eğer modern stili seviyorsanız, renk yerine daha fazla cam kullanmayı deneyin. Basit, düz ve geometrik desenli karolar kullanın ve bunları mücevher renklerinden seçin.

  5. Eski Dünya Stili
  [​IMG]

  Bu mutfakta huş ağacından yapılmış dolaplar el ile boyanmış. Bu, doğal ahşabın bu doğal gri tonundan kendini iyice göstermesini sağlıyor. Oymalar ve çıkmalar dolaplara yüksek kalitede bir mobilya görüntüsü vermiş.
  6. Romantik Stil
  [​IMG]

  Beyaz ve zengin desenli dolap kapaklarıyla mutfağınıza romantizm getirin. Dolabın alt kısmındaki çiçek desenleri ve tepedeki taç şeklindeki oymalar tam bir romantik stili temsil ediyor.

  İpucu: Romantik stil ultra efeminen bir görüntüdedir. O yüzden onu uygulamaktan korkmayın. Güzeli, zengin duranı, pembeyi ve dramatik perde şekillerini seçin.

  7. Güneybatı Stili
  [​IMG]

  Bu Meksika stili mutfak mavi seramikleri ve kreme boyanmış dolap kapaklarıyla çok hoş duruyor.
  8. Geleneksel Stil
  [​IMG]

  Özel yapım beyaz dolaplar ve gösterişli havalandırma borusu bu mutfağa bir “eski dünya” havası veriyor. Bunun yanı sıra modern tabureler ve paslanmaz çelik aksesuarlar mekânı sönük ve cansız görünmekten de kurtarıyor.
  9. Değişim Stili
  [​IMG]

  Değişim ve geçiş stili ile dekore edilmiş mutfaklar hem geleneksel hem de modern öğeleri bir arya getirebileceğiniz ve rahat mekânlar yaratabileceğiniz bir stildir. Dolapların renk ve stili hem geleneksel bir tat veriyor hem de yerinde imal edilmiş ve takılmış aksesuarlar odaya çağdaş ve “dikişsiz” bir görünüm katıyor.
  10. İspanyol Stili
  [​IMG]

  Bu Tuscan bölgesi mutfağında güneş tonları ile imal edilmiş bu dolaplar mekana hâkim olmuş. Bu stil hem geleneksel bir çizgiyi hem de gösterişli süsleri bir araya getiriyor. Bu mutfakta dolaplardaki kıvrımlar, bar sandalyeleri ve avize dolap kapaklarının geleneksel görüntüsünü zenginleştirmiş.
  sabah
    2. Cevap: Mutfak dekorasyonu stil örnekleri

  benım evım çagdaş stıl olur sanırsam :) yada Türk usulu :D
   


 3. rwA

  rwA


  Cevap: Mutfak dekorasyonu stil örnekleri

  çok güzeller:Dbizim yeni bi mutfaga ihtiyacımız var azcıgı yandıda:Dartık bi davlumbazımız bile yok:D