Mutfak araç gereçleri

'Ev ve Dekorasyon' forumunda alemşah tarafından 8 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Elle Yemek Yemenin Keyfi
  [​IMG]
  Hem elimle yemek yiyeyim hem de ellerim kirlenmesin diyorsanız işte size çözüm. Kaşığı çatalı atın bir köşeye.Bu ürünü baş parmaklarınıza geçiriyorsunuz ve elleriniz kirlenmeden yemeğinizi yiyorsunuz. Aynı freddy gibi.

  Barbekü Kılıcı
  [​IMG]
  eğlencesine dönüştürmek isteyenlere özel barbekü kılıcı. Eğlencelik ve güzel bir ürün hem de zoro maskesi hediyeli :)

  Tuzluk Ama Ne Tuzluk
  [​IMG]
  Üşengeçliğin kitabını yazarım ben diyenlere tokat. Kendi kendine sallanan tuzluk icad olundu ey ahali. Tuzluğun arkasındaki pimi çekiyorsunuz zahmetsiz bir biçimde yemeğinize ekiyorsunuz.

  Pizza Rendesi
  [​IMG]
  arkadaşlarınızla evdesiniz, acıkmışsınız ve pizza söylemişsiniz. Daha sonra pizzanız gelmiş, sıcacık, mis gibi kaşar kokuyor.. Fakat her zaman olduğu gibi pizzacı pizzayı doğru düzgün kesmemiş veya kaşar akıp diğer dilimlerle içiçe geçmiş.. Bir dilim alıyorsunuz, aldığınız dilim bir yanındaki dilimlerin kaşarını malzemesini de alıyor, ve yandaki dilimler kabak gibi malzemesiz kalıyor.. İşte o anda arkadaşlarınızın size gitti mis gibi kaşar şanslı bakışı yok mu. Bu duruma son vermek ve adaletli bir pizza partisi için bir ürün işte bu.

  Yumurtanız Kare mi Olsun Yuvarlak mı?
  [​IMG]
  Kare karpuzdan sonra değişik bir kareleştirme atılımı daha; haşlanmış yumurtanızı soyup bu aletin içine koyuyorsunuz, soğuduğunda kabın şeklini aldığından dolayı kare olarak çıkıyor. Tabak süslemeye özen gösterenler için.

  Mangalda Akıllı Köfteler
  [​IMG]
  Bir başka akıllı mangal ürünü köfteler için yapılmış. Maşa benim için bir derttir ben hıza ve cıza bakarım diyorsanız bu ürünle mangalda köfte zevki daha hızlı ve pratik olacaktır.

  Mangal Keyfi İçin
  [​IMG]
  Türk milleti olarak mangal ile özdeşleşmiş olduğumuz büyük bir gerçek. Bakınız mangalın üzerine attığınız o güzelim biber, soğan, domates vb. sebzelerin mangalın mazgalları arasından kayıp kömürün üstüne düşmesine nasıl bir çözüm bulunmuş; çok basit bir delikli süzgeç ile. Fakat gelgelelim işin artistik noktası bizim için kabul edilemez tabiiki. Maşayı kullanmadaki ustalık bu üründe maalesef gösterilemez.

  Sebzesoyar
  [​IMG]
  Mutfağın en büyük derdi sebze vb. yiyeceklerin soyulduğunda kabuklarının oluşturduğu atık yığınlarıdır. Bunu engellemek için bakınız nasıl bir ürün geliştirilmiş. Mesela resimde bir adet hıyar soyulmakta, kabuğu ise saydam haznesinin içinde kalmakta. Şahsen mutfakta birşey soyduğumda bazen tavandan bile kabuk topluyorum.Bu yüzden bu ürüne faydada 9.9, fikirde 9.9, işlevsellikte 10 tam puan veriyorum.

  Titonic Buz Kalıbı
  [​IMG]
  Bu gereksiz ürünün amacı batmaz denilen ve ilk seferinde buz kütlesine çarparak batan Titanic şeklinde buzlar üretmek. İçeceğinizin içine Titanic şeklinde buz koymak

  Kalp Şeklinde Yumurta
  [​IMG]
  Bu basit düzenekle sevdiklerinize hoş süprizler yapabilirsiniz.

  Yumurta Ayrıştırıcı
  [​IMG]
  Yanda gördüğünüz ürünün varoluş amacı yumurtanın sarısı ile akını birbirinden kolayca ayırmak. Resimde de görüldüğü üzere, yumurtanın akı, sümük kıvamında, burun deliklerinden istenilen yere süzülmekte, geriye de sarısı kalmakta.

  Et Yapan Makina
  [​IMG]
  Elektrolux firmasının araştırma-geliştirme bölümünde çalışan Richard Hederstirna ve bir grup bilimadamının ortaklaşa gerçekleştirdiği bu çalışma, yakında hayatımızı önemli ölçüde değiştireceğe benziyor. Hayvanların çeşitli yerlerinden alınan ufak hücre parçalarını yanda gördüğünüz alete koyup düğmeye bastığınızda, o küçük hücrenin bir süre sonra bildiğimiz parça et olduğunu görecekmişiz. Alet bunu da RFID sinyalleri,demir ve oksijen kullanarak sağlıyormuş.
    2. Cevap: Mutfak araç gereçleri

  Müthiş Tuzluk & Biberlik
  [​IMG]
  Vida şeklinde esnek metalden tasarlanan bu ürün bir tuzluk ve karabiberlik olarak kullanılıyor. Tuzu dökmek için, yanda gördüğünüz gibi aleti hafifçe esnetmeniz yeterli. İçindekiler arasından sıyrılarak yemeğinizi tatlandırıyor.

  Şişe Cini
  [​IMG]
  Silikondan yapılan bu esnek ürün, her boy şişenin ağzını sıkıca kapatabiliyor. Özellikle şarap ve gazlı içecekler için

  Et Üstü İsim
  [​IMG]
  Özellikle mangalcılar için ilginç bir ürün olabilecek bu tasarım, bir İngiliz firmasına ait. Bu aletin ucundaki harfleri ayarlayarak, etin üstüne istediğiniz yazıyı basabiliyorsunuz.

  Yiyecek Koruyucu

  [​IMG]
  Özellikle öğrenci ve bekar evleri için ihtiyaç olabilecek bu ürün, özel yiyeceklerinizi buzdolabında güvenlik altına alıyor. Büyük bir istekle ve kısıtlı imkanlarla aldığınız en sevdiğiniz yiyeceklerin, eve baskın yapan apaçi arkadaşlarınız tarafından çok kısa sürede tüketilmesinden rahatsızsanız, işe yarıyabilir.

  Rahatsızlar İçin Tabak

  [​IMG]
  Bu tabağa parlak bir çocuk çizilmiş ve siz tabağınıza koyduğunuz yemekle, ona şekil veriyorsunuz. Rahatsız insanların ilgi gösterebileceği ve ne gereği var diyebileceğimiz bu ürünü üretenlerin nasıl bir hayal dünyası var merak etmiyor değilim.

  Beyzbol Sopası - Karabiber Öğütücü
  [​IMG]
  Nasıl bir zihin yapısına sahip olduğunu merak ettiğimiz üreticiler, yukarıdaki ürünü üretmişler; baseball sopasından öğütücü.

  Afacan Bebelere
  [​IMG]
  Afacan doğmuş bebeler ve hep çocuk kalan yetişkinler için üretilen bu yaylı kaşık, çevrenizdekilerin sinirini zorlamak için birebir. Yediğiniz yemeği karşınızdakinin suratına fırlatmaktan hoşlananlardansanız,size göre bir ürün.

  Rahatsızlar İçin Karınca Desenli Yemek Takımı

  [​IMG]
  Bu yemek takımının üstünde karınca figürleri var. Yemek yerken sanki karınca yemiş gibi oluyorsunuz. Misafirler için ilginç bir süpriz olabilir.

  Hızlı Sıvı Soğutucu
  [​IMG]
  Bu alet ilginç bir ürün. Buzlukta tuttuğunuz bu metalik aletin üstünden ılık bir sıvıyı döktüğünüzde, sıvı bardağınıza girene kadar soğuyor.
  İlginç Ketçap / Mayonez Sıkacağı
  [​IMG]
  Bu ürün, silah şeklinde tasarlanmış ve iyi bir satış grafiği yakalamış. Büyük bir ihtimal, şakasever büyüklerin ve haylaz çocukların suistimaline yol açacak

  Beyin Şeklinde Buz Üreten Kalıp
  [​IMG]
  Rahatsız ABD li bir firma tarafından üretilen bu ürün, içeceğinin içinde değişik şekilde buz görmek isteyenler için üretilmiş. Beyin şeklinde buz üreten bu kalıp, iyi bir satış grafiği yakalamış.
  Fil Hortumu - Pipet
  [​IMG]
  Şakacı tipler ve çocuklar için üretilen bu ürün fil hortumu şeklinde bir pipet. İnsan olarak, günde 50 galon sıvı alan fil hayvanının yanına yaklaşamasakta, bari egomuzu böyle tatmin edelim.

  alıntı


    3. Cevap: Mutfak araç gereçleri

  Ketçap sıkacağına bayıldım hemen siparişimi veriyorum Alemşah:f196: