Mustafa Üstündağ hayatı, biyografisi, Mustafa Üstündağ kimdir

'Biyografi' forumunda HazaN tarafından 6 Şubat 2011 tarihinde açılan konu


 1. Mustafa Üstündağ hayatı, Mustafa Üstündağ filmleri, Mustafa Üstündağ dizileri, Mustafa Üstündağ hakkında bilgi, Mustafa Üstündağ biyografisi


  11 Şubat 1977’de Mersin’de doğan oyuncu Mustafa Üstündağ, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü mezunu. Kocaeli Bölge Tiyatrosu, Kartal Sanat İşliği, MSM Oyuncuları sahnelerinde görev aldı.
  [​IMG]
  Pervasız Tiyatro ile yoluna devam etti. 12 Eylül’ü konu edinen ‘Zincirbozan’ gibi politik bir filmde Talat’ı başarıyla oynadı.

  “Zeynep’in Sekiz Günü”nde (2007) ‘kentin kaybolmuşlarından biri’ dediği Ali rolüyle üçkağıtçı bir iz bıraktı izleyicide. ‘Emret Komutanım: Şah Mat’ filminde Sado tiplemesi de çok sevildi oyuncunun. Mustafa Üstündağ ‘Neredesin Firuze’, ‘Yarım Elma’, ‘Aşka Sürgün’, ‘Yolculuk’, ‘Bizim Aile’ ve ‘Yılan Hikayesi’ gibi yaklaşık 15 dizi, 6 film ve 12 tiyatro eserinde görev almasına rağmen fark edilmeyen ender oyunculardan.

  Ta ki Kurtlar Vadisi Pusu’da rol alana kadar. Muro karakteriyle dizinin tutkunları arasında fenomene dönüşen Üstündağ, “Zeynep’in Sekiz Günü” filminden sonra Şan’ın ikinci filmi “Ali’nin Sekiz Günü”nde de rol almaya hazırlanıyor.

  Kurtlar Vadisi Pusu’nun devrimci Muro’su bugünlerde en çok konuşulan isimlerden. ‘Lanet olsun içimdeki bu insan sevgisine’ gibi ifadeleri dillerden düşmeyen Muro’nun şöhreti, yılların oyuncusu Mustafa Üstündağ’ın sanat geçmişini geride bıraktı.

  Tiyatro
  Antigone
  Vişne Bahçesi
  Duvar
  Akad'ın Yayı
  Hakkari'de Bir Mevsim
  Bunu Yak
  Godoyu İzlerken
  Şirinler,
  Masal Duvar
  İnsanın Evreleri
  Üşümek
  Akadın Yağı

  Sinema
  Zeynep’in Sekiz Günü (2007)
  Metropol Kabusu
  Neredesin Firuze
  Köçek
  Yolculuk
  Gülizar
  Emret Komutanım Şah Mat (Sado)
  Ali’nin Sekiz Günü
  Vicdan

  Televizyon dizileri
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Keje
  Bedel
  Yarım Elma
  Yılan Hikayesi
  Bizim Aile
  Aşka Sürgün
  Dikkat Bebek Var
  Uy Başuma Gelenler - Cemal
  Emret Komutanım
  Zincir Bozan
  Hayalet
  Hayat Bilgisi
  Yedi Numara
  Yersiz Yurtsuz