Müslüm Gürses Biyografisi

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 21 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


 1. Müslüm Gürses Biyografi


  Müslüm Gürses Hayatı

  Müslüm Gürses 7 Mayıs 1953te Urfanın Halfeti ilçesinin Fıstıközü köyünde dünyaya geldi. Babası Mehmet Akbaş, annesi Emine Akbaştı. Zeyno ve Ahmet isimlerinde iki kardeşi olan Gürsesin babası çiftçilikle uğraşıyordu ve bağlama çalıyordu. Müslüm Gürses'in çocukluğunun ilk yılları Şanlıurfa'da geçti. Gürses üç yaşındayken ekonomik nedenlerden dolayı ailecek Adana'ya göç ettiler. Terzi çıraklığı yaptı, kunduracılık yaptı. İlkokuldan mezun olduktan sonra eğitim hayatına devam etmeyen Müslüm Gürses; 14 yaşındayken Adana Aile Çay Bahçesinde düzenlenen yarışmaya katıldı ve birinci oldu. Gürses olan Soy ismini de o zamanlar almıştır.

  1968 yılında albüm yapmak için İstanbula gelen şarkıcının Emmioğlu/Ovada Taşa Basma isimli plağı üç yüz bin satış yaparak o dönem için büyük başarı kaydetti. Gün geçtikçe tanınan Gürses, şöhretinin ilk yıllarında çıktığı Anadolu turnesi sırasında büyük bir kaza geçirdi. Alın kemiği kırılan sanatçı yaşadıklarını daha sonra şu şekilde dile getirecekti:

  1979 yılında ilk defa İsyankar filmiyle kamera karşısına geçen Gürses, birçok uzun metrajlı filmde daha hayranlarıyla buluşacaktı.

  Çocukluğunda hiçbir filmini kaçırmadığı ve büyük bir hayranlık duyduğu sinema oyuncusu Muhterem Nurla 1982de çıktığı Malatya turnesi sırasında karşılaşan şarkıcı, 1985 yılında Nurla hayatını birleştirdi.2010 yılında Kasım ayında yeniden Pasaj Müzik ile Yalan Dünya isimli bir albüme imza atmıştır.1982 yılında tanıştığı Muhterem Nurla 1985 yılında evlendi, ve hala evlilerdir.15 Kasım 2012 tarihinde kalbine stent takılan Müslüm Gürses'in karaciğer ve böbreklerinde çıkan sorunlar nedeniyle 18 Kasım 2012 Pazar günü durumu ağırlaşmıştır.

  [​IMG]
   


Similar Threads: Müslüm Gürses
Forum Başlık Tarih
Biyografi Müslüm Gürses'in Hayat Hikayesi 3 Mart 2013
Biyografi Müslüm Gürses Kimdir 19 Kasım 2012
Biyografi Zayn Malik müslüman mı 10 Mart 2014
Biyografi Zayn malik müslüman mı hristiyan mı 8 Şubat 2014
Biyografi Ünlü Türk ve Müslüman Simyacılar 10 Nisan 2011