MuraT Boz Kimdir ? MuraT Boz Biyografisi

'Biyografi' forumunda cCasT tarafından 3 Ağu 2010 tarihinde açılan konu


 1. MuraT Boz Biyografisi

  [​IMG]


  7 Mart 1980 tarihinde Zonguldak'ta doğan Murat Boz, 1996 yılında İstanbul'a gelerek Güzel Sanatlar Lisesi eğitimini burada tamamladı. Bu dönem içerisinde Atatürk Kültür Merkezi ve Cemal Reşit Reyde vokalist olarak performanslarda bulunan Boz, 1998 senesinde Milliyet Gazetesinin düzenlediği “Liseler Arası Müzik ve Halk Oyunları Yarışmasında birinci oldu.

  1999 senesinde Bilgi Üniversitesi'nde Caz Vokal Bölümünü kazanan Fadil Ali, 2003 senesinden beri İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümünde eğitimine devam ediyor. Şu ana kadar Tarkan, Nilüfer, Nazan Öncel, Nil Karaibrahimgil, Grup Hepsi ve Hande Yener gibi sanatçıların sahne performanslarında ve albümlerinde yer alan Boz, aynı zamanda birçok reklam müziğinde de bulundu (McDonalds, İstikbal, Cola Turka).

  2006 yılında “Aşkı Bulamam Ben adlı singleını yayınlayan Murat Boz, 2007 senesinde de “Maximum adlı ilk albümünü piyasaya sürdü. “Aşkı Bulamam Ben singleı ile müzik çevresinden beğeni toplamayı başaran Boz, albümün prodüktörlüğünde Ozan Çolakoğlu yönetimindeki Sarı Ev ile birlikte çalıştı. Stardium Müzik Yapım etiketiyle yayınlanan albümden ilk video klip çalışması albümle aynı ismi taşıyan parçaya seçilirken, sanatçı video klibin yönetmenliğini de üstlendi. 2007 senesinin Ağustos'unda Püf adlı şarkısının klibini çekti.

  Murat Boz 2008'deki bir konserinde etek giymiş ve medyada giydiği etekle yer almıştır.

  Diskografi
  Albümler
  2007 Maximum Stardium

  Single'lar
  Yıl Albüm kapağı Albüm adı Yapımcı
  2006 Aşkı Bulamam Ben Stardium
  2008 Uçurum DSM
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Oca 2013