Murat Boz fotoğrafları 2014

'Resimli Konular' forumunda Destina tarafından 17 Oca 2009 tarihinde açılan konu

 1. Onu Tarkan'ın vokalisti olarak tanıdık. Murat Boz olarak kendini bizlere ispatlaması ise "Aşkı Bulamam Ben" single'ı ile oldu. Karadeniz Ereğli'de doğan şarkıcı, basamakları hızlı ama emin adımlarla tırmandı. Adı skandallara karışmayan az sayıdaki ünlüler kervanına katıldı.

  Kendini çok övmese de Boz'un iyi bir kariyer geçmişi var. 1996 yılında İstanbul'a gelerek Güzel Sanatlar Lisesi eğitimini tamamladı. Bu dönem içerisinde Atatürk Kültür Merkezi ve Cemal Reşit Rey'de vokalist olarak görev alan Murat Boz, 1999 senesinde Milliyet Gazetesi'nin düzenlediği "Liseler Arası Müzik ve Halk Oyunları yarısması"nda birinci oldu.

  1999 senesinde Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümünü kazanan Murat Boz, 2003 senesinden beri İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümünde eğitimine devam ediyor.

  Murat Boz Tarkan'ın Vokalisti olarak tanındı

  Boz, başta Tarkan olmak üzere Nilüfer, Nazan Öncel, Nil Karaibrahimgil, Grup Hepsi, Burcu Güneş ve Hande Yener gibi pek çok sanatçıya sahne performanslarında ve albümlerinde vokal yaptı.

  Aşkı bulamam ben şarkısı Dönüm noktası oldu

  16 Temmuz 2006 tarihinde Aşkı Bulamam Ben adlı teklisini yayınlayan Murat Boz, 25 Ocak 2007 tarihinde de Maximum adlı ilk albümünü piyasaya sürdü. "Aşkı Bulamam Ben" single'ı ile müzik listelerine hızlı bir giriş yapan Boz'u bundan sonra kimse tutamadı.

  23 Temmuz 2007'de "Püf" adlı şarkısının klibi çekildi. Murat Boz Maximum ile Altın Kelebek ve IFA ödüllerinin sahibi oldu.

  14 Haziran 2008 tarihinde Dokuz Sekiz Müzik imzalı ikinci tekli çalışması Uçurum ile müzik severler buluştu. Soner Sarıkabadayı eseri ve Suat Aydoğan düzenlemesi olan Uçurum birçok ülkede aranjman olarak kullanıldı. Uçurum 2008 yılının en iyi şarkısı seçildi.

  Murat Boz 2008 de Etek giydi olay yarattı
  Murat Boz 2008'deki bir konserinde etek giymiş ve medyada giydiği etekle yer almıştır. Medya tarafından etek olarak lanse edilen kıyafet 'Uçurum' teklisinde işlenen 'Gladyatör' temasının parçası olan Roma askerlerinin deri savaşçı kıyafetleriydi.

  Murat Boz ve Soner Sarıkabadayı Düeti çok konuşuldu

  Murat Boz'un Soner Sarıkabadayı ile yaptığı düet ise uzun süre müzik listelerinde bir numaradan inmedi.

  "İki medeni insan" adlı Soner Sarıkabadayı imzalı şarkı, Türk popunun en beğenilen şarkılarından biri oldu. Murat Boz ile Soner Sarıkabadayı'nın düet yaptığı şarkının klibi de çok izlendi.

  Yaptığı Tüm şarkılar tuttu

  Boz'un son albümü olan "Aşklarım büyük benden" de dahil olmak üzere tüm albümleri çok beğenildi. Albümdeki parçalarının neredeyse tamamı milyonlar tarafından ezberlendi. Bu başarıya rağmen Boz, mütevazı kişiliğinden bir şey kaybetmedi.

  Murat Boz, pek çok ünlü ismin aksine aşk hayatı ile gündeme gelmedi. Boz, imaj danışmanı olan sevgilisi Eliz Sakuçoğlu ile uzun süredir birlikte. Çiftin ilişkisi evliliğe doğru gidiyor.

  Murat Boz Jüri Üyesi oldu

  Murat Boz son olarak "O Ses Türkiye" yarışmasında jüri üyesi olarak karşımıza çıktı. Boz, en iyi sesin arandığı yarışmada sempatik davranışlarıyla herkesin beğenisini topluyor.


  murat_boz_2015_forumdas_001. murat_boz_2015_forumdas_002. murat_boz_2015_forumdas_003. murat_boz_2015_forumdas_004. murat_boz_2015_forumdas_005. murat_boz_2015_forumdas_006. murat_boz_2015_forumdas_007. murat_boz_2015_forumdas_009. murat_boz_2015_forumdas_011. murat_boz_2015_forumdas_008.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Ağu 2014
 2. Cevap: Murat Boz resimleri

  Çok tatlı bir yüzü var bence.. Teşekkürler Destina..:f40:
   
 3. resim için teşekkürler
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Ağu 2014