Murat Aydın Kimdir? Kısaca

'Biyografi' forumunda Aysell tarafından 30 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. MURAT AYDIN ( 1960)  "Zeytinburnu'nu İstanbul'un kültür ve ticaret merkezi yapmakta kararlıyız. Belediye olarak İstanbul'da en çok yatırım yapan belediyeler sıralamasında birinciliği aldık. İşte bu başarı bizim ciddiyetimizin açık bir göstergesidir."
  Sevgili hemşehrilerim...

  Bizi biz yapan, bizi güçlü kılan değerlerimizi geleceğe taşıyarak, modern dünyanın bir parçası olabileceğimiz inancını taşıyorum. Bu anlayıştan hareketle tarihi ve kültürel değerlerimizi öne çıkaracak ve tanıtımını sağlayacak çalışmalar yaptık. Bugün Zeytinburnu birçok alanda İstanbul'un dünyaya açılan penceresi olmayı başarmıştır. Zeytinburnu değişmiştir, değişmeye devam etmektedir. Biz tıpkı beş yıl önce başladığımız gibi aynı hız ve aynı heyecanla çalışmalarımıza devam ediyoruz.
  Sevgili hemşehrilerim...
  Bu başarının ardında bize verdiğiniz gönül desteği, bize duyduğunuz güven vardır.

  Bu desteğin, bu güvenin sorumluluğunu hep hissedecek, Zeytinburnu için her zaman en iyisini gerçekleştirme gayreti içinde olacağız. Hepinize sağlık, mutluluk ve başarı dolu, aydınlık bir gelecek diliyorum.  1960 yılında Giresun ili Piraziz ilçesi Bozat beldesinde doğdu. İlk ve ortakulunu Bozat'ta okudu. Daha sonra lise eğitimine devam etmek için İstanbul'a geldi. 1980 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesini bitirdi. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu.
  Daha sonra, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümünde master yaptı. Buradan Yerel Yönetimlerde Farklı Yaklaşımlar ve Sosyal Belediyecilik Uygulamaları konulu tezi vererek mezun oldu. Özel sektörde ve kamu sektöründe bir müddet çalıştıktan sonra tekstil sektöründe kendi işini kurdu.

  Siyasetle yakından ilgilendi. İstanbul'da farklı siyasi partilerin ilçe yönetimi, il yönetimi ve il başkan yardımcılıkları görevlerinde bulundu (Refah Partisi, Fazilet Partisi). 27 Mart 1994 seçimlerinde Zeytinburnu İl Genel Meclisi üyeliğine seçilen AYDIN, 18 Nisan 1999 seçimlerinde Zeytinburnu Belediye Başkanı oldu. 28 Mart 2004 seçimlerinde Ak Parti’nin İstanbul’daki en yüksek oy oranıyla arkasındaki destek %27’den %53’e çıktı.

  Murat AYDIN, Belediye Başkanlığı görevinin yanı sıra halen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Meclisi Üyeliği, Türkiye Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği Başkanvekilliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır.
  1985 yılından itibaren fotoğraf sanatıyla yakından ilgilenmektedir.

  Zeytinburnu'nda oturan AYDIN, İngilizce bilmektedir.
  Bedriye Hanım ile evli olup, Hatice ve Muhammed Tayyib’in babasıdır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Şub 2017