Murada Kavuşma Duası

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Sitem tarafından 7 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Murada Kavuşmak İçin Duâ


  Murada Kavuşmak İçin okunacak Duâ

  Bu duâyı müslümanlar, her zaman okumuşlar ve maksatlarına kavuşmuşlardır. Ancak, namaz kılmıyanın, haram işliyenin ve kalbi gafil olan ettiği duâdan tam netice alamaz.Ehl-i sünnet itikadında olmıyanın okuması faide vermez. Hak teâlâ, herşeyi bir sebep ile yaratmaktadır. Bir şeye kavuşmak istiyen, o şeyin sebebine yapışmalıdır. Rabbimiz, insana sıhhat, şifa vermek için, duâ etmeyi, sadaka vermeyi ve ilaç kullanmayı sebep yapmıştır.

  Kör bir zat gelip, “ Ya Resûlallah! Allahü teâlâya duâ et, gözlerim açılsın dedi.

  Peygamber efendimiz de, ;

  “Kusursuz bir abdest al! Sonra, ya Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi, bu yüce Peygamberi bana şefaatçı eyle! Onun hürmetine duâmı kabul et duâsını okumasını söyledi. O da, abdest alıp duâ etti. Hemen gözleri açıldı.


  Murat için okunan dua

  Murâdlara nâil olmak için şu duâyı okumalıdır: “Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âl-i seyyidinâ Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min cemîil ehvâl-i vel-âfât ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tütahhirünâ bihâ min cemiisseyyiât ve terfeunâ bihâ aledderecât ve tübelligunâ bihâ akselgâyât min cemîil hayrât-i fil hayâti ve badel-memât.  alıntı