Mükemmel Makyaj Sırları

'Kişisel Bakım' forumunda Aysell tarafından 13 Mart 2009 tarihinde açılan konu


 1. Güzelliğiniz ile nefes kesmek mi istiyorsunuz? O zaman vereceğimiz ipuçlarına çok dikkat edin.  Krem şeklindeki fondötenden yüzünüze bir parça sürüp parmak uçlarınızla yavaş yavaş yüzünüze yedirin. Fondöte*nin üstüne, kesinlikle pudra sürmeyin.


  --------------------------------------------------------------------------------


  Göz makyajına başlamadan önce gözkapağınızın çevresi*ne yüzünüze sürdüğünüz fondötenden bir ton açık başka fondöten sürün. Göz altına hafifçe pudra sürün.


  --------------------------------------------------------------------------------  Kaş altından kirpiğe kadar uzanan kemiğe açık renk ve ışıltılı bir sıvı göz farını parmaklarınızla yayın. Yüzünüze sür*düğünüz pudradan bu bölgeye de uygulayın. İnce bir fırçay*la gözkapaklarınıza açık bej tonlarında far sürün.


  --------------------------------------------------------------------------------  Dudaklarınızın etrafına doğal renkte bir dudak kalemi sü*rün. Dudaklarınızın renginden yalnızca bir ton koyu olması gerekiyor. Dudak içini de parlatıcı ya da açık renkte parlak bir rujla boyaym.


  --------------------------------------------------------------------------------  Bir kaş kalemiyle hafifçe kaşlarınıza renk verin. Sonra bir kaş fırçasıyla tarayın.


  --------------------------------------------------------------------------------  Elmacık kemiklerinize gül rengi tonlarında allık sürün. Allı*ğınızın son derece ince olmasına özen gösterin.

  --------------------------------------------------------------------------------

  Kirpiklerinizi kıvırın ve yalnızca üst kirpiklerinize rimel sü*rün. Kirpikleri belirginleştirmek için ince bir fırçayla siyah göz farını üst gözkapağınızın uç kısmına sürün.
    2. Cevap: Mükemmel Makyaj Sırları

  Verdiğin ipuçları için teşekkürler şekercim.
    3. Cevap: Mükemmel Makyaj Sırları

  Bazılarını biliyordum bilmediklerim de işe yarayacak teşekkürler küçük :f40: