Muhteşem Yüzyıl Yeni Sezon Oyuncuları

'Medya Bölümü' forumunda Elfida tarafından 23 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Muhteşem Yüzyıl 3. sezona yine bomba sürprizlerle giriyor. Kadrosuna dahil ettiği başarılı oyuncularla bu yılada damga vurmaya hazırlanan Muhteşem Yüzyıl dizisi Eylül ayında seyircisiyle buluşacak. İşte yeni sezonda diziye dahil olan ünlü isimler ve rolleri...

  MİHRİMAH SULTAN / PELİN KARAHAN

  Güzel oyuncu Pelin Karahan yeni katıldığı Muhteşem Yüzyıl'da Hürrem Sultan'ın kızı Mihrimah Sultan'ı oynayacak. Mihrimah Sultan dizide Ozan Güven'in canlandıracağı Rüstem Paşa'yla evlenecek


  RÜSTEM PAŞA / OZAN GÜVEN

  Ozan Güven Mihrimah Sultan'ın eşi olan Rüstem Paşa'yı canlandıracak. Sultan Süleyman döneminde Sadrazamlık görevini yıllarca yürütmüş ve devletin işleyişinde en önemli isimlerden biri olmuştu.


  FİRUZE HATUN / CANSU DERE

  Cansu Dere, güzelliği ve zerafetiyle öne çıkacak olan İranlı cariye Firuze'yi canlandıracak.

  Hürrem Sultan'a dişli bir rakip olacak Firuze, eğitimli oluşu, şiire olan yatkınlığı ve Farsça'ya hakimiyeti, asaleti ve güzelliğiyle Sultan Süleyman'ın da dikkatini çekecek.


  EBU SUUD / TUNCEL KURTİZ

  Tuncel Kurtiz, Osmanlı Şeyhülislam'ı Ebu Suud Efendi'yi canlandıracak. Ebu Suud, tarihte Anadolu'daki Osmanlı nüfusuna Alevilikten Sünniliğe geçmeleri için baskı ve şiddet uygulamakla suçlanan bir Şeyhülislam olarak biliniyor.