MUhteşem Yüzyıl Sultan Süleyman Seferde Öldümü? Şehzade Mustafa Hürremi Öldürecek mi?

'Popüler Diziler' forumunda Ceylan tarafından 6 Şubat 2013 tarihinde açılan konu


 1. MUhteşem Yüzyıl Sultan Süleyman Seferde Öldü mü?


  [​IMG]

  Muhteşem Yüzyılda Sultan süleyman seferde öldü mü? Şehzade Mustafa Topladığı orduyla tahtı ele mi geçiriyor? Muhteşem Yüzyılın bu akşamki bölümü yine izleyicileri ekrana kitledi. Sultan Süleyman Hürreme yapılan suikasttan Hatice Sultanı sorumlu tuttu ve onu Manisaya gönderdi. Ardından sefere çıkan Sultan Süleyman bu sefere 1 yıldır hazırlanan Oğlu Şehzade Mustafanın da manisada kalmasını emretti.

  Bu emri içine sindiremeyen Mustafa Haitce Sultanın sözlerinin etkisi altında kaldı ve bir ordu toplayarak saraya doğru yaklaştığının haberi geldi. BU sırada izleyiciler Süleymanın da seferde ağır yaralandığı ve akıbetinin belli olmadığı haberini öğrendiler.

  Dizinin son sahneleri böyle biterken herkesin aklında aynı soru kaldı. Sultan süeyman öldü mü ve tahtın yeni sahibi mustafa mı?

  Tarihe bakarak yanıt verirsek bu mümkün değil. ünkü Sultan Süleyman, Hürrem Sultandan ve Şehzade Mustafadan bile sonra ölüyor. Zaten Önce Şehzade mustafayı öldürüryor. Dizinin bu sahneleri muhtemelen oluşacak olan Sultan Süleyman-şehzade mustafa kavgasına zemin hazırlamak için çekildi. Yani endişeye mahal yok sultan süleyman daha çok yaşayacak...

  Ceylan/ Forumdaş
    2. Cevap: MUhteşem Yüzyıl Sultan Süleyman Seferde Öldümü? Şehzade Mustafa Hürremi Öldüre

  Doğru tarihte en son süleyman ölmüş hem de tam 71 yaşında...Yani daha çok var:)))