Muhteşem Yüzyıl Rüstem Paşa Pargalı İbrahimin Yerine mi Geçiyor?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Ceylan tarafından 2 Şub 2013 tarihinde açılan konu

 1. Muhteşem Yüzyıl Rüstem Paşa Veziriazam mı Oluyor?


  [​IMG]

  Muhteşem yüzyıl son iki bölümüyle izleyicileri heyecandan ekrana kitlemeye devam ediyor. İki bölüm önce Kanuninin Pargalı ibrahim paşayı 4 dilsiz cellata bir ramazan akşamı boğdurtmasından sonra saraydaki dengeler de değişmeye başladı.

  Sultan süleymanın kız kardeşi şah sultan ve Hürrem sultan arasındaki iktidar savaşı da böylece açığa çıkmaya başladı. Öldürülen ibrahim paşanın yerine Hürrem sultan sağ kolu Rüstem paşayı önerirken, şah sultan araya girdi ve vezirliğe giden makam Lütfi paşanın oldu. Rüstem paşa ise şimdilik diyarbakır beylerbeyliğine atandı.

  Ancak bu durum kısa sürmeyecek. Yakın zamanda tarihte olduğu gibi Rüstem paşa, boş durmayacak ve veziriazamlığa giden yolda adımlar atacak. Bunlardan ilki hürrem sultanın isteğiyle Mihrimah sultan ile evlenmesi olacak. Sultan süleymanın da karşı çıkmadığı bu evlilikten br süre sonra Rüstem Paşa veziriazam olacak.

  Yani dizinin şimdiki bölümlerinde varolan görev paylaşımı çok yakın bir zamanda altüst olacak. Rüstem paşa vezir olduktan sonra ilk yapacağı iş de Şehzade Mustafanın öldürülmesi için Hürrem Sultana yardım etmek olacak...

  Ceylan/ Forumdaş