Muhteşem yüzyıl nerede çekiliyor?

'Popüler Diziler' forumunda Blue tarafından 14 Ara 2010 tarihinde açılan konu

 1. Muhteşem yüzyıl nerede çekiliyor?
  Muhteşem yüzyıl dizisi nerede çekiliyor?


  [​IMG]


  Çekimleri başlamadan büyük yankı uyandıran Muhteşem Yüzyıl dizisinin hazırlık süreci, yaklaşık bir buçuk yıl sürdü. Senaryosu, kostümleri ve dekoru Osmanlı ve dünya tarihine ait, seyahatnameler, yönetici listeleri ve belgeler güvenilir kaynaklardan derlenip, tarih danışmaları tarafından sürekli denetlenerek hazırlandı.
  Topkapı Sarayı’nda yapılan çekimlerin yanı sıra yılın beklenen projesi “Muhteşem Yüzyıl” için 2100 metrekare alan üzerine dev bir plato kuruldu. Dekorda gerçeğine en yakın dokunun oluşturulabilmesi için Topkapı Sarayı başta olmak üzere dönemin tarihi mekanları pek çok kez ziyaret edildi. Dizi için yaratılan 12 farklı mekan saraydaki sanatsal ve kültürel görseller temel alınarak kuruldu. Ayrıca dizinin çekimleri Topkapı Sarayı’nın avlusu ve birçok tarihi mekanda da devam ediyor.
  Dekor tasarım ve uygulamasını Zafer Kanyılmaz’ın, sanat yönetmenliğini Nilüfer Giritlioğlu’nun, kostüm tasarımlarını Serdar Başbuğ’un üstlendiği dizinin senaryo aşamasında tarih danışmanları olarak; Deniz Esemenli ve Erhan Afyoncu görev aldı.
   
 2. Cevap: Muhteşem yüzyıl nerede çekiliyor?

  İzlemeyi düşündüğüm dizilerden biri.. Konusuna yaraşır mekanlarda çekiliyormuş.:f40:
   
 3. Cevap: Muhteşem yüzyıl nerede çekiliyor?

  Paylaşım İçin Teşekkürler
   
 4. Cevap: Muhteşem yüzyıl nerede çekiliyor?

  Valla ben facebook da gerçeğini buldum söyliyorum:

  Meriem Sarah Userli (Hürrem Sulten Gercegim)