Muhteşem Yüzyıl Hürremin Kızı Mihrimah Sultanın Hazin Sonu!

'Tarih Bölümü' forumunda Ceylan tarafından 2 Şubat 2013 tarihinde açılan konu


 1. Mihrimah Sultan Rüstem Paşa İle Evlenecek mi?


  [​IMG]

  Şimdilerde keyifle izlediğimiz ve bu yaz final yapacak olan Muhteşem Yüzyılda önümüzdeki bölümlerde pek çok gelişme yaşanacak. Bunlardan biri de Hürrem Sultanın kızı Mİhrimah Sultanla ilgili olacak.

  Dizinin şimdiki bölümlerinde Taşlıcalı Yahya ile büyük bir aşk yaşayan ve Hürrem Sultanın farketmesi üzerine ayrılan Mihrimah Sultan'a yakın zamanda çok yakınından bir talip çıkacak.

  Hürrem Sultanın sağ kolu ve en yakın zamanda divana sokmak istediği Rüstem Paşa Mihrimah Sultana talip olacak. Eğer olaylar tarihteki akışıyla gelişirse şimdi Diyarbakır beylerbeyi olan Rüstem Paşa önce Anadolu Beylerbeyliğine yükselecek. BU dönemde Hürrem Sultanın yönlendirmesi ile Knauni kızını Rüstem Paşa ile evlendirmek istiyor.

  BUnun üzerine İstanbula gelen Rüstem Paşa ile Mihrimah sultanın nikahları kıyılıyor ve bunun ardından Rüstem Paşa Veziriazam oluyor. Bu evliliğe Mihrimah Sultanın tepkisinin ne olduğu, kendisinden yaşça oldukça büyük olan Rüstem Paşa ile evlenmeye ne dediği ise tarihte pek anlatılmıyor. Bakalım dizide nasıl olacak? Merakla bekliyoruz...

  Ceylan/ Forumdaş