Muhteşem yüzyıl 27.bölümde ne oldu?

'Medya Bölümü' forumunda By RiZeLi tarafından 30 Eylül 2011 tarihinde açılan konu


 1. Muhteşem yüzyıl 27.bölümde ne oldu?
  Muhteşem yüzyıl 27.bölüm savaş sonrası
  Muhteşem yüzyıl 27.bölüm


  Zafer haberi Topkapı Sarayı’na ulaşmıştır. Fetihnamede İbrahim Paşa’nın zaferdeki hizmetlerinden bahsedilmesi, Hürrem’i İbrahim Paşa’ya karşı iyice hırslandıracaktır. Hürrem Gül Ağa’dan müneccim Yakup Efendi’yi tekrar saraya getirmesini ister. Hürrem Yakup Efendi’yle bu sefer yalnız görüşecektir…
  İbrahim Paşa, Budin Sarayı’nın bahçesindeki Apollo, Herkül ve Diana heykellerine hayran kalmıştır. Sultan Süleyman heykelleri, savaş meydanındaki üstün başarısı şerefine İbrahim Paşa’ya hediye eder. Heykeller ve diğer ganimeti İstanbul’a getirmesi için Bali Bey’i görevlendirir.

  Kastilya Prenses’i İsabella Fortuna’nın gemisi, Ege Denizi açıklarında korsanların saldırısına uğrar. Korsanlar Prenses ve nedimesini esir alıp, İstanbul’a getirirler. Habsburg Hanedanı’ndan Prens Frederick’in nişanlısı olan Prenses, çok değerli bir esirdir. Korsanlar bu değerli esiri Topkapı Sarayı’na satmak istemektedirler.

  Sultan Süleyman ve İbrahim Paşa İstanbul’a büyük zaferle dönmüştür. Nigar İbrahim Paşa’yı, Hürrem’in intikam alabileceği konusunda uyarır. İbrahim Paşa Hürrem’den korkmamaktadır.
   


Similar Threads: Muhteşem yüzyıl
Forum Başlık Tarih
Medya Bölümü Gökçe Bahadır Muhteşem Yüzyıl'a mı katılıyor? 19 Temmuz 2013
Medya Bölümü Muhteşem Yüzyıl Dizisinde Paylaşılamayan Karakter 28 Mart 2013
Medya Bölümü Muhteşem Yüzyıl Yahya Efendi Kimdir? 27 Şubat 2013
Medya Bölümü Muhteşem Yüzyıl'da Öldü Helvasını Dağıttı 22 Şubat 2013
Medya Bölümü Muhteşem Yüzyıl'ın Şehzadesi Kiminle Birlikte 15 Şubat 2013