muhabbet kuşu konuşma

'Etüt Merkezi' forumunda Misafir tarafından 1 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. merhaba benim 2,5 aylık muhabbet kuşum var ismi şımarık bunu söylemesi için devamlı birşekilde bu kelimeyi söylüyoruz şimdi hafif gıvıldanıyor bu kelime doğrumu
    2. Cevap: muhabbet kuşu konuşma

  Muhabbet kuşları konuşma yeteneğine sahiptirler.
  Bazı kuşlar, yeni kelimeleri ve deyimleri çabuk sökerken bazıları da asla tek kelime bile öğrenemeyebilir.

  Öncelikle yavru muhabbetkuşları 2-4 aylık iken konuşmaya eğitmeniz daha iyi sonuç verecektir. Belli bir ayı geçen kuşlar zor konuşur, hatta tek kelime bile öğretemeyebilirsiniz.

  Konuşma yeteneğine erkek muhabbetkuşlarının daha yatkın olduğu gözlenmiştir. Ancak dişi kuşlarda konuşur ama erkek kuşa göre kelime dağarcığı sınırlı kalır.

  Muhabbet kuşlarının hayranlık uyandırıcı bir kelime dağarcığı olsa da, bunu anlamak zor olabilir. Çünkü kelimeleri yüksek bir hızda çıkarırlar. Erkek ve dişi kuşlar konuşmayı öğrenebilir, ama erkekler sözlük dağarcıklarına sık sık yeni kelimeler eklerler ve sözcükleri daha doğal çıkarmaya başlarlar.

  Eğer konuşan bir muhabbet kuşuna sahip olmayı gerçekten çok istiyorsanız, en iyi seçim, küçük yaşta, elle besleyebileceğiniz bir yavru alın. Fakat bunun bir garantisi olmadığını unutmayın.
    3. Cevap: muhabbet kuşu konuşma

  2 4 aylik muhabbet kusu tek basina cabukmu ölür....?
    4. Cevap: muhabbet kuşu konuşma

  Muhabet kurşunlarını ilgilenip sevgi göster Cereyanda bırakma çünkü küçücük soğuk algınlığı ölümüne sebep olabilir onun sık sık sev kelime öğret arada evde sal ki neşesi yerine gelsin yani ilaha arkadaş Alman'a gerek yok sen hasta olmamasına dikkat et
   


Yükleniyor...