Müge Anlı'ya Soruşturma Açıldı

'Haberler' forumunda Blue tarafından 27 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Müge Anlı'ya Rtük Soruşturma Açtı

  7.2 şiddetindeki deprem felaketi sonrası medyadan tepki çeken yorum ve gaflar gelmeye devam ediyor.İlk olarak

  Habertürk spikerinin canlı yayındaki Her ne kadar Vanda olsa da acımız büyük gafının ardından ATVde yayınlanan ve Müge Anlının sunduğu Tatlı Sert programında tepki çeken açıklamalar yapıldı.


  Müge Anlı programında yaptığı şu açıklamayla Türk Halkından büyük tepki topladı.

  "Allah ölenlerin yakınlarına sabır versin" diyerek sözlerine başlayan Anlı, "Her fırsatta küçücük çocuklar tarafından taş attırılan polisler, ilk olay yerine gelip müdahale edenlerdi. Mehmetçik de enkaz kaldırma çalışmalarında. Allah askerlerimize, polislerimize zeval vermesin. Onlara taş atanların elleri kırılsın. Canımız istediği zaman taş atıyoruz, kuş avlar gibi dağlarda vuruyoruz. Sonra bir şey olduğu zaman polis gelsin, mehmetçik gelsin diyoruz. Biraz da dengeleri kuralım. Zor günlerde canım cicim, sonra kuş avlar gibi avlamayalım. İnsanlar biraz da hadlerini bilsinler"

  Müge Anlı her ne kadar şu sözleriyle özür dilese de soruşturma kararı tartışılıyor ve tepkiler çığ gibi büyüyor...

  Yargısız infaz yapmadan dinleyin Bu sözün nereye gittiği belli. Hadlerini bilsinler sözü terör örgütüne gidiyor. Gerçekten en çok üzüldüğüm konu; bu sen bunu dedin, hayır demedin tartışması yapılacak gün değil Van depremi için programımda da kampanyalar yaptım. Battaniye, kazak topladım. Benim gibi Türkiye'nin dört bir yanını kucaklayan biri, bu sözleri söyleyemez. Ben “bakın kıymet bilelim dedim. Oradaki tüm kamu görevlileri enkaz kaldırma çalışmasına katıldı. Ama güvenlik görevlilerinin de kıymetini bilelim dedim.


  Bursa Kadın Platformu üyeleri, programında depremle ilgili yaptığı yorumlar nedeniyle tepkilere neden olan televizyoncu Müge Anlı'yı, gönderdikleri dilekçeler ile Radyo Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) şikayet ettiler.


  Rtük Her iki kanalın ilgili programları uzmanlarca incelendi. Sunucuların daha sonra yanlış anlaşıldıkları yönünde yaptıkları açıklamaları da dikkate alınarak bir rapor hazırlandı. Hazırlanan rapor, önümüzdeki günlerde Üst Kurul toplantısında değerlendirmeye alınacak.

  RTÜK Kanununun, "Yayınlar, ırk, dil, din, cinsiyet, sınıf, bölge ve mezhep farkı gözeterek toplumu kin ve düşmanlığa tahrik edemez veya toplumda nefret duyguları oluşturamaz." şeklindeki yayın ilkesi kapsamında değerlendirilecek.
   


Similar Threads: Müge Anlı'ya
Forum Başlık Tarih
Haberler Müge Anlı Silahlı Saldırı 15 Eylül 2010