Msn Messenger 2011 sürümü çıktı

'Teknik Yardım' forumunda ÑEO™ tarafından 1 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. Msn Messenger 2011 sürümü çıktı...
  Microsoft'un uzun süredir üzerinde çalıştığı Messenger 2011'in de yer aldığı Windows Live Essentials 2011 dün akşam itibariyle yayınlandı! İşte yeni MSN ve ilk detaylı incelemesi...

  Uzun süredir merakla beklenen yeni Windows Live Essentials, sonunda bu akşam itibariyle piyasaya sürüldü. Microsoft'un uzun süredir üzerinde çalıştığı Live Essentials 2011, final versiyonuyla kullanıcılarının karşısına çıktı.

  XP kullanıcılarının mahrum kaldığı yeni MSN istediğiniz kişiye çevrimdışı gözükme özelliğiyle oldukça ilgi çekiyor. Bu yeni sürümde insanları engellemenize gerek kalmıyor...

  Komple bir yazılım paketi olarak sunulan Live Essentials 2011'in beta versiyonu 24 Haziran'da yayınlanmıştı. Microsoft, yeni Live Essentials 2011'de Windows 7'nin tüm nimetlerinden yararlanıyor.


  Artık bütün Live Essentials yazılımları, Windows 7'de kullanılan ribbon tasarımı destekliyor ve arayüz olarak ribbon'u temel alıyor. Ayrıca yine Windows 7'den alışık olduğumuz Jumplist'leri bu yazılımlarla entegre edebilmek mümkün.

  Windows Live Sync ayrıca yeni Live Essentials 2011'de iddialı bir şekilde yerini alıyor ve internet üzerinden erişim sağlayarak birden fazla PC'yi kontrol etmenizi sağlıyor.


  Zengin İçerik

  Windows Live Photo Gallery, Windows Live Essentials 2011 ile birlikte gelen yazılımların başında yer alıyor. Yazılımın bu son versiyonunda önemli değişiklikler mevcut.

  Artık yüz tanıma teknolojisi ile birlikte fotoğraflarınızı etiketlerken tek tek etiketlemekten kurtulacağız. Seçtiğimiz bir fotoğrafta, etiketlemek istediğimiz kişinin suratını tanımlayarak, albümdeki tüm o yüze ait fotoğrafları yazılım otomatik olarak etiketliyor.

  Ayrıca hemen herkesin merakla beklediği Windows Live Messenger 2011 de bu pakette yer alıyor. Yeni Messenger'da arayüzde de yenilikler mevcut. Bundan sonra anlık mesajlaşma yüksek çözünürlüklü, yani HD görüntülü konuşma yapılabilecek. Ayrıca diğer yazılımlarla olan entegrasyonlar sayesinde yeni Messenger, mesajlaşmaktan daha fazlasını kullanıcıya sunmayı planlıyor.

  Live Messenger 2011

  Yeni Live Messenger 2011'de, Facebook hesabınızı kısmen de olsa Messenger üzerinden yönetebiliyorsunuz. Facebook Connect yaptığınızda Facebook Chat listenizdekiler ile Messenger üzerinden konuşabiliyorsunuz. Ayrıca Facebook ve Live Messenger'daki durum iletilerinizi eşitleyebiliyorsunuz.

  Yeni Messenger sayfasına alışmak biraz zaman alabilir


  Live Messenger'ın arayüzü de oldukça değişik. İlk açışta alışmakta zorluk çekebilirsiniz. Bildiğimiz klasik Messenger görünümü bu versiyonda yok. MSN Penceresi artık MSN anasayfası ile entegre olmuş durumda. Yani mesajlaşma panelini açtığınızda MSN anasayfası ve Bing arama motoru soldaki yerini alıyor.

  Arayüzün üstünde iki tane sekme duruyor. Bunlardan biri Social, diğeri ise MSN. Social sekmesini seçerseniz ise MSN anasayfası gidiyor, yerine sosyal ağlar entegrasonu paneli geliyor. Tabii ki Messenger 2011'in görünümünü, bildiğimiz klasik Messenger görünümne döndürmek mümkün.