MSN hakkında

'Teknoloji Haberleri' forumunda aykuta tarafından 16 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu


 1. Windows Live Messenger 10 yaşını kutluyor. Bir günde MSN'e bağlanan insan sayısı çoktan ABD nüfusunu geçti bile... İşte MSN gerçeği;  Türkiye de dahil 59 ülkede ve 36 dilde en çok kullanılan anlık mesajlaşma yazılımı Windows Live Messenger 10 yaşında.

  330 milyon aktif kullanıcısı ile dünyanın en büyük sanal topluluklarından birini oluşturan Windows Live Messenger’in, 306 milyon nüfusa sahip ABD’den daha kalabalık bir insan topluluğuna ev sahipliği yapıyor.

  GÜNDE 9.4 MİLYAR MESAJ

  Bir kullanıcının mesaj göndermek için ortalama günde en az 3 kez Windows Live Messenger’a bağlandığı, sohbet için anlık mesajlaşma yazılımı kullananların birbirlerine gönderdiği mesaj sayısı günde 9,4 milyarı buluyor.

  474 BİN KİLOMETRE MESAJ

  Windows Live Messenger mesajlarının A4 boyutlarında kağıtlara geçirilerek kağıtların birbirlerine eklenmesiyle 474 bin kilometrelik bir yol oluşturacağı hesaplanırken, bu kağıtların toplam ağırlığının ise 67 bin 900 ton olacağı tahmin ediliyor. Mesajlarının kağıtlara yazılması halinde ise günde 2,8 milyon ağacın kesilmesi anlamına geliyor.

  ORTALAMA YAŞ 26,5

  Dünya genelinde ortalama bir MSN kullanıcısının 26,5 yaşında olduğu belirtilirken Türkiye’deki yaş ortalaması 24,5. ABD ise 32 yaş ortalaması ile en yaşlı Windows Live Messenger topluluğuna sahip.
    2. Cevap: MSN hakkında

  Tesekkürler..:f40:
    3. Cevap: MSN hakkında

  Çok yer kaplıyor ve çoğu zaman bilgisayarı yavaşlatıyor.Aslında MSN yerine kullanılabilecek bir çok hafif alternatif mevcut ama alışkanlıklar kolay kolay terkedilemiyor.