Msn 2011 zorunlu güncelleme

'Sosyal Medya' forumunda Wish tarafından 12 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Windows Live Messenger 2011 Zorunlu Güncelleştirme ve Çözümler
  Msn 2011 zorunlu güncelleme sorunu


  Vlm 2011 yüklemek istemeyenler ve msn eski sürümlerini kullanmaya devam edenler oturum açmaya çalıştıklarında 2011 sürümünü yüklemeleri gerektiğine dair bir uyarı alıyorlarsa aşağıdaki adımları takip edebilirler.

  Öncelikle eski sürüm kullanarak oturum açmanızın yani o zorunlu güncelleme uyarısının ortadan kalkmasını istiyorsanız bunun iki yolu var

  Bilgisayarımızda hemen Windows Live Messenger’ın kurulu olduğu dizine (C:\Program Files\Windows Live\Messenger) gidip msnmsgr.exe dosyasına sağ tıklayarak Uyumluluk sekmesinden “Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu” seçeneğini işaretleyip seçeneklerden Windows 2000 ‘i seçip onayladıktan sonra MSN Messenger’ımızı açıyoruz ve oturumumuzu açıyoruz. Ancak bu durumun oluşturduğu bir dezavantaj var. Eğer siz de MSN Plus gibi yazılımlar kullanıyorsanız bu uyumluluk modu ile zorunlu güncelleme olayını aşınca MSN Plus aktif olmuyor.

  Bu nedenle ikinci bir çözüm yolu var. Bu yöntemle uyumluluk modunu kullanmadan zorunlu güncelleme olayını kaldırabiliyor ve MSN Plus’ı da aktif olarak kullanabiliyoruz. Yapacağımız işlem eski sürümü yeni sürüm gibi göstermek olacak.
  Peki bunu nasıl yapacağız? Eski ve ufak bir program olan Rescue Hacker
  adlı programı indirin ve çalıştırın.Programı çalıştırdıktan sonra File menüsünden Open diyerek yine Windows Live Messenger’ın kurulu olduğu dizine (C:\Program Files\Windows Live\Messenger) gidin ve ordan msnmsgr.exe dosyasını açın. Sol taraftaki menüden Version Info > 1 > 1033 ‘ü seçiyoruz sağ taraftaki pencerede “ProductVersion” değerini değiştiriyoruz. o kısma yeni version numarasını yazıyoruz. (VALUE “ProductVersion”, “115.4.3502.0922″)
  İsterseniz hemen bir üstteki “FileVersion” değerini de aynı şekilde (115.4.3502.0922) değiştirebilirsiniz. Bunları değiştirdikten sonra Compile Script‘e tıklayıp File menüsünden Save ile dosyamızı kaydediyoruz. Sonrasında Windows Live Messenger’ı çalıştırdığımızda yine herhangi bir güncelleme uyarısı çıkmadan ve MSN Plus gibi yardımcı yazılımları da aktif olarak kullanarak oturum açabiliyoruz.