Mozilla Firefox manevi evlatlar edindi

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 8 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Mozilla Firefox
  Mozilla Firefox manevi evlatlar
  Mozilla Firefox manevi evlatlar edindi


  [​IMG]

  Sanırım Mozilla Firefox tarayıcısını bilmeyen yoktur. Uzun bir süredir ülkemizde de popülerleşmeye başlayan bu tarayıcının firması kendilerine manevi evlatlar edindi. Evlatları kim mi ?

  Firefox’un Türkçe karşılığının “Kızıl Tilki” ya da “Ateş Tilkisi” olduğu düşünülüyordu, fakat Mozilla şirketi yaptığı açıklamada Firefox’un “Kızıl Panda” anlamına geldiğini belirtti, yani şimdiye kadar çoğumuz yanlış düşünüyormuşuz.

  Geçen aylarda dünyaya iki Firefox (Kızıl Panda) gözlerini açtı. Nesli tükenmekte olan bu canlılar özel bakıma ihtiyaç duyuyorlar. Mozilla şirketi ise bu duruma kayıtsız kalmadı ve yeni doğan Firefox’ları evlat edindiklerini, kendilerine özel bir ortam yarattıklarını ve tüm bakımlarını üstlendiklerini açıkladı. Hatta bu sevimli canlıları ve yaşam alanlarını 7/24 canlı olarak gözlemleme imkanı sundular. Canlı yayına Firefox Live bağlantısı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Yayın Cub Cam Frolic aracılığıyla ulaşıyor ve sevimli canlıları genellikle sağ taraftaki kutunun üzerinde duruyorlar.