Mozilla Firefox 5 Yolda, Yeni Nesil Tarayıcı

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 8 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Mozilla Firefox
  Mozilla Firefox 5
  Mozilla Firefox 5 Yolda, Yeni Nesil Tarayıcı


  [​IMG]

  Yeni nesil internet sistemleri, insanların ilgisini hatırı sayılır bir biçimde ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Bu gelişim süreci kendini gitgide hızlandırırken bilgisayar üzerindeki yazılımların geliştirilme süreci artık aşama atlıyor diyebiliriz. Son dönemlerin en çok kullanılan internet tarayıcılarından birisi hiç kuşkusuz ki Firefox‘tur. Sürekli olarak kendini güncellemeyi ihmal etmeyen Firefox, piyasaya yepyeni güncellemesini, gerçekten sıradışı bir biçimde duyurmuş bulunuyor.

  Firma, tarayıcının yeni güncellemesinin sürüm atlayarak oluşturulacağını ve Mozilla Firefox 5 olarak internet ortamında paylaşacaklarını duyurdu. Gerçekten mükemmel yenilikler ile bilgisayar kullanıcılarının karşına çıkacak olan Mozilla Firefox 5, ilerleyen dönemlerin daha çok kullanılan web tarayıcıları arasında ki yerini alacağına hiç şüphe yok. Peki bu yeni tarayıcı da ne gibi özellikler olacak. Gelin özellikleri ayrı bir başlık altında incelemeye alalım.

  MOZİLLA FİREFOX 5 YENİLİKLERİ VE ÖZELLİKLERİ

  Bildiğimizm üzere son dönemlerde İnternet Explorer egomonyası ortadan kalkmış ve bir Firefox devrimi ortaya çıkmıştır. Bu tarayıcının en çok sevilen özelliklerinden birisi sayfayı hızlı açması ve eklentilere destekli bir şekilde geliştirilebilir olmasıdır elbette. Mozilla Firefox 5 Yenilikleri ve Özellikleri konusunda sizleri en detaylı şekilde bilgilendirmek amacındayız. Gelin yeni gelecek özellikleri maddeler halinde inceleyerek detaylı bir bilgi sahibi olalım;

  * Daha hızlı internet gezintisi
  * Daha gelişmiş tarayıcı eklentileri
  * Spam uygulamalara karşı güvenlik duvarı
  * İnternette gezinti esnasında çok fonksiyonlu kayıt sistemi
  * Masaüstünüz için web uygulamaları
  * Tarayıcı içi kısayol oluşturma paneli
  * Firefox menüz gizleme ve gösterme paneli

  gibi daha birçok farklı özellik, yeni nesil Mozilla Firefox 5 ile bilgisayarlarınızda ki yerini alacak ve sizlere bambaşka bir internet deneyimini sunacak.