Modernizmin izlerini evinize taşımak istiyorsanız

'Kadınların Dünyası' forumunda Blue tarafından 13 Kasım 2008 tarihinde açılan konu
 1. Modernizmin izlerini evinize taşımak istiyorsanız, işte size dikkat etmeniz gereken noktalar.

  Dizayn etme isteğiniz oldukça fazla olabilir ve evinizle uğraşmayı çok sevebilirsiniz. Fakat şöyle bir gerçek var ki; iş eviniz için istediğiniz şeyleri yapmaya geldiğinde, durum biraz karışık bir hal alabilir. Evinizde yaratmak istediğiniz tarzın ayrıntılarıyla ve belki de evinizin renkleriyle sorun yaşayabilirsiniz.

  İşte böyle bocaladığınız durunlarda kullanabilmeniz için size basit temeltaşlarını anlatıyoruz. Böylece başınız sıkıştığında kopya çekecek birşeyleriniz olur.

  Salonunuza enerji katmak için renkleri kullanın

  Herkes evinde rengaren duvarlar istemeyebiliri, ama şöyle bir gerçek var ki, herkes uyumlu renklerle döşenmiş enerjik bir salonun hayalini kurar. İşte siz de bu hayalinizi gerçekleştirebilmek için, evinize kırmızı, mavi ve lacivert tonlarında mobilyalar alabilirsiniz. Açık renk duvarları olan evinizde, koyu renk mobilyalar çok şık bir konrtast yaratacaktır.

  Geçmişin çizgilerinden yararlanın


  Modern tarzlar, geçmişin mobilyalarıyla kolaylıkla adapte olabilir. Minimalist çizgiler geçmişi mutlaka bir yerden yakalayacaktır. Örneğin eski tarz, kafesli camlardan oluşmuş pencereizin önüne, çok modern bir kitaplık ve ya kahve masası ve koltuklr koyabilirsiniz.

  Ayrıntılara dikkat edin


  Küçük detaylar bazen evinizi çok güzel yapabildiği gibi, tam tersine çok kötü de yapabilir. Örneğin mutfağınızda dikkat etmeniz gereken bütün rafların kapaklı ya da bütün rafların açık olmamasıdır. Eğer üst taraftaki rafları kapaklı yaptıysanız, alt tarafa da açık raflar yapın. Böylece mutfağınızı çok dağınık ya da çok bunaltıcı olmaktan kurtarırsınız.

  Her şeyin birbiriyle bağlantılı olması gerekir

  Evinizdeki hiç bir eşyanın “bu da nerden çıktı şimdi” hissi vermemesi gerekir. Salonunuzdan mutfağınıza aynı tarzı korumalısınız ki, evinizde bölünmeyesiniz. Salonunuzu modern, mutfağınızı da bir kır evi tarzında döşerseniz; siz ve evinize gelen misafirler oddan odaya geçerken yabancılık çekeceklerdir. Tabi buna yatakodalarınız dahil değil.