Mısırın Yöresel Kıyafetleri

'Ülkeler' forumunda Sitem tarafından 23 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. Mısırın Geleneksel kıyafetleri
  Mısırın Yöresel Kıyafet resimleri

  Mısır geleneksel kıyafeti
  Özellikle yaz mevsiminin bunaltıcı havasına karşı beyaz renkli geleneksel Mısır kıyafetinin ismi cellabiye. Aynı zamanda bu giysiler hac kıyafeti olarak da bilinir.

  Mısır – Erkekler
  Erkekler için temel geleneksel Mısır konfeksiyon uzun bir gömlek (gallibaya) ‘dir. Tilke de silah altında gevşek uygun (eri) ve fellahin tarafından giyilen bir Haliç’e açılan denilen gallibaya çok geniş bir sürümü ile tek ayırır. Fellahin gallebaya eteğine kadar aksama ve uyluk çevresinde kaydırmak istiyorsunuz çalışırken.
  Pantolon (sserual) bazen gallebaya altında giyilirdi.
  gallebeya.

  Mısır – Kadınlar

  Fruitseller (c1980) Köylü kadınlar bir gallebaya dışarıda giymek ama şehir gallibaya sadece kapalı giyilmelidir eğiliminde olacaktır. Kamu giymek için bir kadın bir tob sebleh denilen geniş bir kadının elbise giyecek.
  Geniş pantolon, diz ve ayak bileklerine kadar düşen altında toplanan iç çamaşırı (tshalvar veya shintijan) olarak giyilirdi.

  Kadının kaftan bir Yelek denirdi. Bu da meme açık ve düğmeli veya şekillendirme için yan dikişler üzerinde bağcıklı boyun, sıralanmıştı. En çok pantolon üzerinden yüksek tarafında yarık vardı. Şal ile kuşanmış. Kadın Yelek altında bir gömlek ve bir djubbeh giymek ya da üzerinde binnish olur.


  İskenderiye ve Kahire’de, kadınlar da melaya LUF giyecek – büyük dikdörtgen bir şal alçakgönüllülük, sıcaklık için aşınmış ve yapılacak taşırdım.

  Ya beyaz pamuklu veya açık örgü uzun bir dikdörtgen yüz peçe – – ve başörtüsü (bazen bir takke üzerine – taqiyah) Şehir kadınlar genellikle bur `a giyilir. Başka headcovering bazen pom poms süslenmiş Mandil (başörtüsü) idi. Fellahin arasında hattah gibi bir çanta bazen giyilirdi.

  egyptpeople2x.