Mışıl Mışıl Uyutan 10 Yiyecek

'Sağlık Rehberi' forumunda YAREN tarafından 17 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


 1. İşte 7-8 saatlik deliksiz bir uykunun sırrı..

  Yatmadan 1,5 saat kadar önce mutfağa gidin ve aşağıdaki yiyeceklerden bir ya da iki tanesini yiyin. Bu yiyecekler ortalama 200 kalori olduğu için hem sindirim sisteminiz yorulmaz hem de kaslarınızı gevşetip uykuya dalmanıza yardımcı olur.


  Muz : Gerçek bir uyku hapı etkisi gösteren muz, seratonin ve melatonin içerir. Bunun yanında içerdiği magnezyum ile kaslarınız gevşetir ve mışıl mışıl uykunun kapılarını sizin için aralar.

  Ilık Süt : En çok bilinen uyku getiren içeceklerdendir. Sütün içinde bulunan tripsin ve triptofan ile beyniniz yatışır ve sağlıklı uykuya dalarsınız.

  Papatya Çayı : Sakinleştirici özelliği sayesinde kaygılarınızı ve düşüncelerinizi devre dışı bırakıp rahatca uyumanıza yardımcı olur.

  Bal : Bitki çayınız ya da ılık sütünüzün içine katacağınız bir çay kaşığı bal sayesinde hem bağışıklık sisteminiz güçlenir hem de gevşeyip uykuya dalarsınız.

  Kavun : Yaz mevsiminin sevilen meyvelerinden biri olan kavunun %95'i sudur. Rahat bir uyku çekmeniz ve sinirlerinizin yatışması için faydalıdır.

  Elma : Gece yatmadan önce yenen bir adet elma en güzel uyku destekleyicilerden biridir.

  Kayısı : Kan yapan, kabızlığa iyi gelen kayısı sinirleri yatıştırarak uykusuzluğa iyi gelir.

  Keten Tohumu : Süt veya yoğurt içine katabileceğiniz keten tohumu içerdiği omega 3 yağ asitleri açısından zengindir ve moral verici etkisi vardır. Ayrıca boşaltım sistemine yardımcı olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

  Kepek Ekmeği : Bal kattığınız bitki çayı ya da ılık sütle birlikte yiyebileceğiniz bir dilim kepekli ekmek, vücuttaki insülinin biraz serbest kalmasına ve beyninize "uykum geldi" mesajının gönderilmesine yardımcı olur.

  Badem : Bir avuç badem yediğinizde hem tatlı bir uyku çekmiş hem de kalbinize iyilik yapmış olursunuz. Badem içerdiği kalsiyum ve triptofan ile uykunuzun gelmesini sağlar.

  Tatlı Uykular..:f81: :f40:
    2. Cevap: Mışıl Mışıl Uyutan 10 Yiyecek

  Bir önceki konuda uyuyamamaktan şikayet ettim.Kalbin temiz Yaren :f196:
    3. Cevap: Mışıl Mışıl Uyutan 10 Yiyecek

  Şöyle bi uyusam günlerce uyanmasam.Uykuya hasretim yaa:( Ama Yarenimm ben burda yazanlardan bi tek elmayı seviyorumm:f106: Bilgiler için teşekkürler Yaren Ablacımmm
    4. Cevap: Mışıl Mışıl Uyutan 10 Yiyecek

  O zaman Ayselim seni DarK'ın Muhteşem uyku önerileriyle başbaşa bırakıyorum.Tatlı uykular canım:f40:
    5. Cevap: Mışıl Mışıl Uyutan 10 Yiyecek

  :f30:Ben de şimdi onlara baktım. Kesin böyle bi yerde uyuyup kalıcam bir gün:f106:
   


 6. lem

  lem


  Cevap: Mışıl Mışıl Uyutan 10 Yiyecek

  Güzel bilgiler tşkler Yaren.
    7. Cevap: Mışıl Mışıl Uyutan 10 Yiyecek

  Kayısı : Kan yapan, kabızlığa iyi gelen kayısı sinirleri yatıştırarak uykusuzluğa iyi gelir.
  bencede kaysı gibisi yok he:f196: