Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun

'Haberler' forumunda HazaN tarafından 16 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  İsra ve Mirac, Peygamberimizin çok sevdiği amcası Ebû Talip ile, muhtereme refikaları, müminlerin annesi Hatice-tül-Kübrâ radiyallahü anhânın vefat ettiği, İslâm tarihinde “Senet-ül Hüzün denilen yılda, Allâh-ü Teâlânın, en çok sevdiği kulu ve Peygamberini teselli için özel bir lütuf ve ikrâmı olan dâveti üzerine, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)in Cebrail aleyhisselam tarafından Mekke-i Mükerremedeki Mescid-i Haramdan alınarak, Kudüsteki Mescid-i Aksâya götürülmesi, oradan yedi kat semâvât, arş-ualâ, âlem-i kürsî, ve Cenâb-ı Hakkın dilediği daha nice yüksek âlemlere kadar çıkarılıp Yüce huzûra kabul buyurulması, en yüksek seviyede ağırlanması ve bütün bunların akıllara durgunluk verecek eşsiz bir mûcîze olarak gecenin az bir bölümünde gerçekleşmesidir.

  Evet böylesi mübarek bir günde yapacağımız tüm duaları ve ibadetleri Allah kabul etsin. Bizi cennetiyle ödüllendirsin inşallah. Tüm Müslüman aleminin ve forumdaş ailesinin Mirac Kandili mübarek olsun.
    2. Cevap: Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun

  Bu gece, peygamberimizin bütün insanlığı temsilen Cenab-ı Hakkın yüksek huzurana kabulü anlamına gelen Miraç Gecesidir.
  Hicri Recep Ayının 27 gecesinin tanık olduğu bu Büyük Buluşma' bizlere insanın ilahi rızaya ve desteğe ulaştığı akıl ve idraki zorlayan nice üst derecelere ulaşabileşeceğini gösterdiği İlahi bir gecedir..Bu Mübarek Gecede yapılan tüm ibadetlerinyapılan duaların kabul olması dileğiyle..

  Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun