Miraç Kandili Mesajları 5 Haziran 2013

'Sorularla İslamiyet' forumunda Yasemin tarafından 5 Haziran 2013 tarihinde açılan konu


 1. Miraç Kandili Mesajları 5 Haziran Çarşamba 2013


  Bugün 5 Haziran Çarşamba Miraç Kandili Kısaca Miraç Kandili nedir?

  Miraç demek yükseliş demektir bütün kıymetsiz duygulardan, insani hislerden ve duygulardan ter temiz bir kulluğa, en yüksek mertebeye yükselmektir ulaşmaktır.Peygamber Efendimiz Resulullah a.s.m. kişilğine insanlığın önüne açılmış sınırsız bir ilerleme yükseliş ufkudur.Miraç mucizesi Kur'an-ı Kerimde ayetlerle ve hadislerle anlatılmış varlığı inkâr edilemeyecek bir şekilde ortaya koyulmuştur.

  Miraç Kandili Mesajları


  Yüce Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle Miraç Kandilin mübarek olsun arkadaşlar.

  Yüreğinize Güneşin güzel yüzü dokunsun, kabuslar sizden uzakta, melekler baş ucunuzda olsun Güneş öyle bir geceye doğsun ki, dualarınız kabul, Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

  Bu mübarek gece Kuran’ın nazil olduğu bin aydan daha hayırlıdır size efradı ailenize ve bütün İslam alemine hayır bereket ve huzur getirmesini diliyor ve dua ediyorum dualarınız kabul olur inşallah Amin..

  Güvercinler Konsun yine pervazlara hu hulara karışsın aminler,mübarek akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler İyi Kandiller.Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

  Milyonlarca çiçek var, ama gül başka. Milyonlarca insan var, ama dost bam başka. Milyarlarca gün var, ama bugün başka, Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

  Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

  Yine Konsun Pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın aminler,mübarek akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler Hepinize İyi Kandiller.

  Gel ya Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır Hacdan döner gibi, Miractan iner gibi gel gel bekliyoruz yıllardır. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

  Tüm İslam Aleminin ve bütün Müslüman Kardeşlerimizin Miraç Kandili Mübarek Olsun.

  Hayırlı Kandiller bu Mübarek Gecenin Yüzü suyu Hürmetine Yapılan tüm dualar kabul olsun..

  Allahım Bu mübarek gecede yaptığımız tüm dualarımızı kabul etsin İnşallah Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/forumdas-net-5548.jpg]forumdas-net-5548[/IMGALT]