Milli Piyango 2015 büyük ikramiye ne kadar?

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Milli Piyango 2015 büyük ikramiye ne kadar?

  [​IMG]


  Her sene büyük umutlarla alınan piyango biletleri bu sene yine milyonlarca kişinin hayalini süsleyecek hatta akılları başlardan almaya yetecek bir miktarda.

  Yılbaşında yapılacak çekilişte büyük ikramiye miktarı belli oldu tam 55 milyonTürk lirası. Bu rakamı duyup bilet almamak ya da hayaller kurmamak mümkün mü? Tabiki mümkün değil diyorsanız bir de acı gerçekle yüzleştirelim sizleri. Milli Piyango 2015 yılbaşı çekilişindeki büyük ödülü kazanma şansı 10 milyonda 1. Evet Milli Piyango idaresinin açıkladığı bu ihtimalden sonra 1 yerine bir kaç tane bilet alarak şansınızı yükseltmeyi deneyebilirsiniz.

  Büyük ikramiyenin 55 milyon olduğu açıkladıktan sonra gelelim yılbaşı gecesi verilecek olan toplam ikramiye tutarına. 31 Aralık 2015 gecesi Milli Piyango İdaresince yapılacak olan çekilişle dağıtılacak olan toplam ikramiye tutarı tam 289 milyon 465 bin lira.

  Yapılan açıklamaya göre yılbaşı gecesi yapılacak çekilişte büyük ikramiyenin yanısıra, 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 3 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet 1 milyon lira ve 1 adet de 500 bin liralık ikramiye verilecek.

  2015 Yılbaşı Özel Çekilişi Bilet Fiyatları ne kadar?

  Bu sene yılbaşı özel çekilişi için bilet fiyatları da belirlendi. Buna göre tam bilet 50 TL, yarım bilet 25 TL, çeyrek bilet ise 12,5 TL’den satılıyor. Yılbaşı özel çekilişinin biletleri 29 Kasım Pazar günü satışa çıktı.

  31 Aralık akşamı gerçekleşecek hayal sizin hayaliniz olsun istiyorsanız Milli Piyango bileti almayı unutmayın. Şansınızın 10 milyonda 1 olduğu gerçeğini de aklınızdan çıkarmayın.