Miley Cyrus biyografi

'Biyografi' forumunda Aysell tarafından 23 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Miley Cyrus kimdir
  Miley Cyrus hayatı
  Miley Cyrus biyografi


  [​IMG]

  Tam adı Destiny Hope Miley Cyrus'tur.23 Kasım 1992de Franklin Tennesseede doğmuştur. Ailesinin Nashvilledeki çiftliğinde yetişen Miley, country şarkıcısı Billy Ray Cyrusun kızıdır. Cyrus Miley adlı takma adını (Smiley) sürekli gülümsemesi sebebiyle alır. Gerçek ismi Destiny Hope ise ailesinin ileride çok iyi işler başaracağına inanması sonucu vermişlerdir.

  Miley Cyrus 9 yaşındayken oyunculuğa başlar. O sıralarda ailesi babasının işi sebebiyle Kanadada bulunmaktadırlar, babasının çektiği Doc adlı TV dizisinde konuk oyuncu olarak yer alır.

  [​IMG]

  Cyrus, Disney Channel için çalışmaya başladığında 11 yaşındadır. Ve kanalın yetkilileri onun yaşının küçük olması sebebiyle tereddüt içindedirler. Miley 12 yaşına geldiğinde Hannah Montana adlı programda başrol olan Miley Stewart olarak seçilir. Cyrus bu rol gereği pop müzik konserleri veren birini canlandırmaktadır. Çünkü Miley enerjik ve canlı performansı sebebiyle seçilir.

  Cyrus uzun yıllar boyunca güney aksanından kurtulmaya çalışır. Ancak kanal yöneticileri bunun aksini ister.

  22 Haziran 2006da Walt Disney World, Orlando Floridada Hannah Montana konseri verir.

  Walt Disney Plakçılık Hanna Montana soundtrack albümünü 24 Ekim 2006da piyasaya çıkar. Cyrus o sıralarda Hollywood Plakçılık ile kendisi için dört albümlük anlaşma imzalar.

  [​IMG]

  İlk soundtrack albümünün çıkmasından 8 ay sonra Cyrus Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus adlı çift albümü çıkarır. Birinci disk 2. Hannah Montana soundtack olup ikinci disk Cyrusun, Destiny Hope Cyrus adlı ilk albümüdür. Albümdeki şarkıların söz yazarlarından biri de Mileydir. Disney, Hannah Montana kıyafet koleksiyonu çıkartır. Cyrus ise koleksiyondaki bazı kıyafetlerin dizaynını yapar.

  Miley Cyrusun oynadığı filmler; Big Fish (2003), High School Musical 2 (2007), Further Adventures In Babysitting, Hannah Montana: The Movie (2008)