Midenizi Rahatlatan Çaylar

'Sağlık Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 24 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. Mideyi rahatlatan çaylar Neler
  İşte Mideyi Rahatlatan Çaylar
  Mideyi rahatlatan çay önerileri

  Mide rahatsızlığı, şişkinlik ve hazımsızlık sorunları hayatı kabusa çevirebilir.Bu yazımızda sizlere midenizi rahatlatıcak bitki çaylarının faydaları hakkında bilgiler veriyoruz...

  Rezene Çayı
  Özellikle hint kökenli kişiler bol miktarda rezene çayı tüketmeleriyle bilinir. Çünkü rezene çayı yemeklerin sonrasında tüketilir ve midede hazımsızlık ihtimalini en aza indirir. Yemeklerin öğütülme hızını artıran rezeneyi bir fincan su içine koyduktan sonra demlenmeye bırakarak tüketebilirsiniz.

  Papatya Çayı
  Papatya pek çok yararı bulunan bir içecektir. Uykusuzluğa karşı iyi gelirken mide kaslarını da rahatlatmasıyla bilinir. Şişkinlik veya hazımsızlık gibi şikayeti olanlar 3 gram papatya çiçeğini bir bardak sıcak suya koyarak demlenmeye bırakabilir ve güvenle içebilir. Ancak alerjisi olan kişilerin çok dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü bazı kişilerde ciddi sorunlara yol açabilir.

  Zencefil Çayı
  Zencefil tarihi dönemlerden beri mide şikayetlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Alman hükümeti de zencefilin hazımsızlığa iyi geldiğini onaylamıştır. Hazımsızlık çekenlerin abartmamak şartıyla zencefil ayı içmesi oldukça faydalıdır.

  Nane Çayı
  Kronik hazımsızlık çeken kişilere nane çayı önerilmektedir. Nane, karın kaslarını ve bağırsakları rahatlatıcı özellik gösteriyor. Her fincan çay için 2,5 çay kaşığı nane öneriliyor. Dilerseniz içine limon da dilimleyebilirsiniz.

  [​IMG]
   


Similar Threads: Midenizi Rahatlatan
Forum Başlık Tarih
Sağlık Rehberi Mideyi Rahatlatan Çaylar... 27 Eylül 2011