Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Blue tarafından 12 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Mide Bulantısına Ne iyi Gelir?


  Mide bulantıları genellikle kusmadan önce çok rahatsız edici bir duygudur.Bazı hastalıkların belirtisi ve başlangıcı olabilir.

  Nedenleri: Mide bulantısı, mide bozukluğu, yüksek ateş, serebral bir olayın başlangıcı veya belirtisi olabilir. Hastalık ya da tahriş edici maddenin vücuda girmesi sonucu ortaya çıkan mide bulantısının belirtilerinden biri de kusmadır. Bulantının bir hasta*lığa dayanmayıp da en sık görülen nedeni ise, taşıt tutmasıdır. Menenjit, gibi beyin hastalıkları da bulantıya neden olabilir.
  Gebelik bulantılarıyla karıştırmamak gerekir.
  Öneriler: Bir çay fincanı kaynar suya bir çay kaşığı toz zencefil katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane ve bir küçük parça kabuğuyla birlikte limon katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oranında ebegümeci katılıp demlenmesi için on iki saat bekletildikten sonra, süzülerek ılıtılmak için içi kaynar su dolu olan bir başka kabın içine ihyana kadar bırakılıp ardından, gün*de iki kez, sabah ve akşam olmak üzere içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ada çayı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzüle*rek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ıhlamur katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzüle*rek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir kahve fincanı limon suyu ile bir silme tatlı kaşığı Türk kahvesi karıştırılıp içildikten sonra üzerine bir kahve fin*canı ılık su içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı mercanköşk katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklen*dikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir dilim ekmek kızartıldıktan sonra sirkeye batınlıp üze*rine nane ekilerek yenir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzüle*rek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı kılıç otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendik*ten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı civanperçemi katılıp demlenmesi için kısa bir süre bek*lendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı katırkuyruğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bek*lendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kimyon ve sumak katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ıhlamur katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzüle*rek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir su bardağı kaynar suyun içine, birer çay kaşığı nane. anason ve raziyane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklen*dikten sonra süzülerek bir tatlı kaşığı süzme bal ilavesiyle içilir.
    2. Cevap: Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

  Bir haftadır yaşadığım mide rahatsızlığından sonra dayanamayıp google amcaya sorayım dedim kendimi burda buldum. Teşekkürler Bluem gerçekten faydalı bir paylaşım :f40:
    3. Cevap: Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

  Bence de çok faydalı bir paylaşım olmuş :) Geçmiş olsun canım...
    4. hey

  oh! sonunda buldum kaç günden beri midem bulanıyor çok rahatsızlanmıştım çözümü buldum :D
    5. Cevap: Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

  arkadaşlar leblebi yıyın işe yarıyor
    6. Cevap: Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

  mıgde bulantısı ve kusmam var hazımsızlık ve gaz sıkıntımda var cok zamandan berı ılac alıyorum fakat bır faydasını gormuyorum
    7. Cevap: Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

  Arkadaşlar mide bulantısına elma, muz, leblebi, nane-limon iyi geliyor. Benim midem bulanıyordu iyi geldi.