Microsoft'tan Zoom İt

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 6 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Microsoft'tan Yeni Bir Site!

  Özellikle sosyal ağ konusunda yaptığı atılımlar ile son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken site, şimdi yeni bir proje ile karşımızda...

  Microsoft bugün itibariyle yeni geliştirdikleri bir siteyi dünyaya tanıttı. Live Labs'te uzun süredir üzerinde uğraşılan sitenin ismi Zoom.it olarak belirlendi. İtalya alan adı üzerinden siteyi açan firma, bu sayede "Zoom It" kelime oyununu sitenin ismi olarak belirledi. Firma böylece 2009 Ekim'inde ZoomIt adıyla geliştirdiği yazılımı online alana taşımış oldu.

  Zoom.it adlı site, yüksek çözünürlüklü görsellerin paylaşıldığı bir site olacak. Görseller hem fotoğraf hem de grafik tasarımlardan oluşacak ve profesyonellerden amatörlere herkes bu görsellerden yararlanabilecek. Site ayrıca herhangi bir bağlantıyı alıp yüksek çözünürlüklü görsele çevirebiliyor. Bu iş için de Silverlight kullanıyor.

  Basit fare hareketleriyle Silverlight teknolojisinden yararlanarak görselleri inceleyebileceğiniz site, internet sitelerinden ekran görüntüsü alma konusunda da oldukça başarılı bir işleve sahip. Açıklamalara göre Microsoft, teknolojiyi 2006 yılında satın aldığı Seadragon ile hazırladı ve Silverlight ile de kullanıcılara sundu.

  Forumdaş'ın Görünümü