Michael Jackson Cenaze Töreni

'Haberler' forumunda Aysell tarafından 3 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  ABD'de kalp krizinden ölen pop müziğinin kralı Michael Jackson'ın cenaze töreninin salı günü Los Angeles'daki Staples Centre'da yapılacağı açıklandı. Konser organizasyonlarını yürüten AEG'nin CEO'su Randy Phillips, hayranlarının katılımına açık gerçekleştirilecek cenaze töreninin, 20 bin kişilik kapasitesi olan Staples Centre'da yerel saatle 10.00'da başlayacağını söyledi.

  Phillips, yerel KNBC televizyonuna yaptığı açıklamada, "Cenaze töreninin detayları, bugün Jackson'ın ailesi ile yapacağım görüşmede tamamlanacak. Yer ve zaman dışında şu an her şey konuşma aşamasında" dedi.
    2. Cevap: Michael Jackson Cenaze Töreni

  Ölümüyle ardında birçok soru işareti bırakan popun kralının cenazesinin nereye ve nasıl gömüleceği yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı.

  Michael Jackson için Los Angeles’taki Forest Lawn Memorial Park’ta hazırlanan mezar, “E! News” Televizyon kanalı tarafından görüntülendi. Ancak Michael Jackson’ın bedeninin bu mezara geçici bir süre için konulacağı belirtildi. Mezarı, bedenin çalınmasını önlemek için betonla kaplanacak. Yanına, ayrıca onun simgesi haline gelen elmas taşlı bir beyaz eldiven konulacak.  Naaşı bir süre sonra Neverland’e taşınacak

  Michael Jackson’ın Los Angeles’teki ünlü malikanesi Neverland’te yapılacak olan cenaze töreninin halka açık bir cenaze töreni olmayacağı belirtilirken, kardeşi Jermaine Jackson, NBC televizyonuna verdiği demeçte “Kardeşim, geçici bir süre için başka bir yerde toprağa verilecek. Ama nihayi yeri Neverland olacak. Neverland’ı o yarattı. Orada olması en doğrusu. Ancak bunun için gerekli izinlerin alınması biraz zaman alacak. Bu yüzden geçici bir mezar hazırlandı” dedi.
    3. Cevap: Michael Jackson Cenaze Töreni

  bi ara MüsLüman mı yoksa halada Hristiyan mı deniLiyor du...
  Nese ALLah Rahmet EyLeye..
    4. Cevap: Michael Jackson Cenaze Töreni

  [​IMG]

  26 Haziranda ölen Michael Jackson‘un 10 gün olmasına rağmen hala gömülememesi epey gündemi meşgul etmişti fakat Michael Jackson yerel saatle bu sabah Forest Lawn Mezarlığı‘nda defnedileceği açıklandı.
  Los Angeles Belediyesi’nden yapılan açıklamada, defin işleminin yarın yerel saatle 08.00′de, Jackson için Staples Center’da düzenlenecek anma töreninden 2 saat kadar önce yapılacağı bildirildi.
  Anma törenine ilişkin program ise çok sıkı gizleniyor. Bununla birlikte Aretha Franklin, Stevie Wonder, Jennifer Hudson, Alicia Keys, Mariah Carey, Justin Timberlake, Lionel Richie ve Diana Ross’un törene katılmalarından sözediliyor.

  Michael Jacksona veda töreni NTVde

  Michael Jackson, Los Angelesta sevenlerine veda ediyor. Dünyada tüm zamanların en çok izlenen yayını olması beklenen tören, Banu Güvenin sunumuyla yarın saat 20.00den itibaren NTVde canlı ekrana gelecek.
  Los Angeles şehrinin Staples Merkezinde gerçekleşecek olan törenin ayrıntıları stüdyoda yer alacak Banu Güvenin konukları ile canlı
  yayında değerlendirilecek.

  Önceki hafta hayatını kaybeden Popun Kralı Michael Jackson için yapılacak anma törenine ayrılan 11 bin bilet için 1.6 milyon kişi başvurmuştu.

  Staples Merkezinde gerçekleşecek olan törene internet üzerinden başvuranlar arasından çekilişle bilirlenen kişiler katılabiliyor.
  Ancak törene katılımın çok daha fazla olması bekleniyor...