Mhp Yıldırım Tuğrul Türkeş Kimdir

'Biyografi' forumunda Sitem tarafından 24 Haz 2011 tarihinde açılan konu

 1. Yıldırım Tuğrul Türkeş Kimdir,Mhp Yıldırım Tuğrul Türkeş hayatı,Yıldırım Tuğrul Türkeş biyoğrafisi,Alparslan Türkeş'in Oğulları kimdir


  Mhp Yıldırım Tuğrul Türkeş Kimdir

  Yıldırım Tuğrul Türkeş, (d. 1 Aralık 1954, İstanbul Türkiye), Türk siyasetçi.

  MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in büyük oğludur. Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Ticaret Bakanlığında Basın Danışmanlığı, Ortadoğu gazetesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı, Akşam ve Son Havadis gazeteleri ile Yeni Harman haftalık dergisinde köşe yazarlığı yaptı. Ticaret fuarı organizasyonu alanında Turkuaz Fuarcılığı kurdu. PETKİM AŞ ve TC Kalkınma Bankası'nda Yönetim Kurulu Üyeliği, Ataköy Otelcilik AŞ'de Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Turtle Sigorta Aracılık Hizmetleri ve Karuzel Medikal, Elektronik Limited Şirketi'nin ortağı oldu ve şirketlerin müdürlük görevini üstlendi. Karuzel Uzay Uydu Görüntüleri Çözümleme ve İşleme Teknolojileri Sanayi ve Ticaret AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

  1997 de babası Alparslan Türkeş'in ölümü üstüne MHP genel başkanlığına adaylığını koydu.En güçlü aday olarak gözükürken diğer 6 adayın Devlet Bahçeli lehine çekilmesi üzerine 17 Temmuz 1997 de kurultayi sürpriz sekilde kaybetti. Bunun üzerine ATP'yi (Aydınlık Türkiye Partisi) kurdu, genel başkanı oldu ve DYP ile koalisyon yaptı. Fakat, DYP 3 Kasım 2002 seçimlerinde barajı aşamayınca parti genel başkanlığını ve siyaseti bıraktığını açıkladı.

  22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde eski rakibi Devlet Bahçeli ile barıştı ve Ankara I.Bölge I.sıra milletvekili adayı oldu ve seçilerek meclise girdi. Evli ve 3 çocuk babası olan Tuğrul Türkeş hala milletvekili görevini sürdürmektedir.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Mhp Yıldırım Tuğrul
 1. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  875
 2. Elfida
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  998
 3. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,113
 4. Elfida
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,314
 5. Elfida
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,166