MHP mehmet ekici kaset yayınlandı

'Haberler' forumunda HazaN tarafından 21 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. Mehmet Ekicinin skandal kaseti yayınlandı
  [​IMG]
  Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekicinin videosu yayınlandı
  Farklıülkücülük adlı internet sitesinin, haklarında kaset iddiasında bulunduğu MHP Genel Başkan yardımcısı Mehmet Ekici'nin skandal kasedi bugün yayınlandı. Görüntüler internete verildi.
  Ekici: "Milletimden özür diliyorum, savaşım şimdi başlıyor!" dedi.

  MHP Genel Başkan Yardımcıları Osman Çakır ve Mehmet Ekici'nin ardından, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Cihan Paçacı da istifa etti.

  MHP'de 3. kaset depremi... Daha önce iki milletvekili adayı ve iki genel başkan yardımcısının ilişki kasetlerini yayınlayan ve bu isimlerin istifa etmelerine yol açan internet sitesi üzerinden MHP'ye şantaj yapılmaya devam ediliyordu.

  Kayıtların servis edildiği sitede, 18 Mayıs günü Devlet Bahçeli'nin 6 kurmayının kaseti olduğunu açıklamış ve istifa etmemeleri halinde bu görüntüleri yayınlayacaklarını iler sürmüşlerdi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de "İstifa olmayacak kim elinde ne görüntü varsa yayınlasın" restini çekmişti. O site bugün MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici'nin bir kadınla olan ilişki görüntülerini yayınladı.

  Ekici'nin görüntülerinin yayınlanmasından sonra ilk olarak görüntüleri olduğu iddia edilen MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çakır MHP'deki tüm görevlerinden ve Samsun milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı
    2. Cevap: MHP Mehmet Ekicinin kaseti yayınlandı

  Yandı gülüm keten helva diyesim geliyor da bilmiyorum,
  yapılan yorumlarda inat oyları sanki birden MHP ye döndü.

  Aslında söylenecek çok şey var da yeri değil deyip susmak lazım.

  Bu işi yapanda, tertipleyende, yayınlayanda benim gözümde aynı derecede suçludur.
  Şimdi arkada bu rezaleti taşımak zorunda bırakılan aile fertlerine üzüldüm,
  başka kimseye değil. :(
    3. Cevap: MHP mehmet ekici kaset yayınlandı

  Mehmet Ekicinin avukatı Süleyman Ayhandan gelen açıklama:

  Ekici'nin bu görüntülerin yayınlanmasından önce ve sonra söz konusu kasetlerle ilgili olarak “Alnım açık, yüzüm pak” diye açıklama yaptığını belirten Ayhan, “Müvekkilimle birlikte görüntüleri yayınlanan mağdure Ekici'nin imam nikahlı eşi olup bu durum ilgililer tarafından da bilinmektedir. Ekici, ilk gün yaptığı 'Alnım açık, yüzüm pak' şeklindeki açıklaması ile bunu kastetmiştir” diye konuştu.

  “Mağdurenin bekar olduğunu ve görüntülerdeki çocuğun da mağdurenin bir yakınının çocuğu olduğunu” belirten Ayhan, “Ancak basın ve yayın organları ile çeşitli internet siteleri konuyu çarpıtarak aktarmış ve böylece müvekkilimin kendisine, ailesine ve kendi şahsı üzerinden mensubu bulunduğu MHP'ye ve ülkücü camiaya seçimlere kısa bir süre kala zarar vermek istemiştir” dedi.

  Yayınlanan görüntülerin çekildiği ortam ve yöntem ile yayınlanan internet siteleri ve yayınlanma şeklinin anayasayla korunan özel hayata ilişkin gizliğin ihlali olduğunu ifade eden Ayhan, bu görüntüleri çekmek için mağdurenin evine kamera sistemi yerleştirenler, görüntüyü kaydedenler, internet sitelerine servis yapanlar ve internet sitelerinin kurucuları ile sahipleri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını hatırlattı.