Meyvelerle Cilt Maskesi Tarifleri

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 18 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Doğal Cilt Maskeleri Tarifleri


  Meyve Cilt Maskesi Tarifleri

  Bayanlar Yazın güneşten etkilenen cildinize bakım yapmanız gerek. Kışın soğuğa karşı cildinizi korumanız gerek. Sonbaharda cildinizi kurumaktan kurtarmanız gerek. Yani 4 mevsim cilt bakımı yapmanız gerekiyor..

  İşte size her mevsim rahatlıkla uygulayabileceğiniz Meyve Maskeleri


  [​IMG]

  MEYVE MASKELERİ TARİFLERİ

  Limon
  Yağlıya yakin normal ve problemli ciltler içindir. Portakal maskesi gibi hazırlanır. Ancak yüzünüzde 5 dakika bekletin ve problemler düzelinceye kadar haftada iki kez uygulayın.

  Üzüm
  Karma cilt sorunları yüzün belli bölgelerinde (burun kenarları, çene, alin vs) sınırlandığından özellikle karma ciltlere öneriliyor. Ancak yorgun ciltlerde de iyi sonuç veriyor. Portakal maskesi gibi hazırlayıp yüzünüzde 10 dakika bekletin. Haftada bir kez uygulayın.

  Çilek
  Bu meyvenin canlandırıcı ve peeling etkisi vardır, kuru ciltlere önerilir. Ancak gerici etkisi nedeniyle on dakikadan fazla ciltte tutulmamalıdır. Dört iri çileği ezerek bir çorba kaşığı nemlendirici kremle karıştırın. Göz çevresi hariç, bütün yüze ince bir tabaka halinde sürün, elmacık kemikleri üzerine daha kalın bir tabaka halinde maske sürün ve 5 dakika bekletin. Ayda iki kez uygulama yeterlidir.

  Muz
  Zengin içerikli besleyici bir meyve olan muz solgun, yıpranmış hassas ve kuru ciltler için ideal bir maske malzemesi. Lekesiz olgun bir muzun yarısını ezerek iki çorba kaşığı nemlendirici kremle karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Haftada bir kez uygulayın.

  Elma
  Özellikle karma ciltlere öneriliyor, zira yüzün yağlı olmayan bölgelerini kurutmaz. Bir kahve kaşığı Golden elmanın içini iyice ezerek iki kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın ve 20 dakika yüzünüzde bırakın. Haftada iki kez uygulayın.

  Portakal
  Meyve asidi açısından etkili olan portakal, problemli ve yağlıya yakin normal ciltler için öneriliyor. Portakalı sıkıp suyunu damla damla iki kahve kaşığı nemlendirici kremin içine katin. Maskeyi yüzünüze sürüp 10 dakika bekletin. Haftada iki kez uygulayın.