Meyveler ve Organlarımız

'Resimli Konular' forumunda Pardus tarafından 13 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


 1. KİVİ

  Dilimlenmiş kivi göz bebeğine benzerlik gösterir. Kivi, antioksidanlar (E ve C vitamini) ve carotenoidlerce (beta caroten, lutein) zengindir. Lutein, yaşlılığa bağlı ortaya çıkan görme bozukluklarının önlenmesinde önemli yer tutar.

  PATLICAN-AVAKADO-ARMUT

  Patlıcan, avakado ve armutun ortadan ikiye kesildiğinde, anne rahmine benzer şekil gösterdiği bu gıdaların, dengeli tüketilmesi durumunda hormonal dengeyi sağlayacağı ve rahim kanserlinin önlenmesine yardımcı olacağını belirtiliyor.

  DOMATES

  Ortadan kesilmiş domates dört kompartımanlı görülür.Kalp de kırmızı ve 4 bölümden oluşur. Domates, kalp hastalıklarının önlenmesine yardımcı rol oynayan lycopene içerir.

  NAR

  Nar çekirdekleri, kan hücrelerine benzerlik gösterir. Nar, kalp sağlığı için önemli bir antioksidandır.Zararlı hücrelerin tutulmasına yardımcı olur.

  ÜZÜM

  Salkım halinde asılan üzüm de kalp şeklinde görülür. Her üzüm tanesi kalpte bulunan kan hücrelerini gösterir.Üzüm, kan yapıcı olarak bilinen bir gıdadır ve kalbe iyi gelir.

  ZEYTİN

  Zeytin ve kadın yumurtalıklarının şekil olarak birbirine benzediği, zeytinin yumurtalıkların sağlığı ve fonksiyonlarının yerine getirilmesinde önemli rol oynadığı bildirildi.


  CEVİZ

  Ceviz şekil olarak beynin loblarına benzer bir özellik gösterir. Ceviz yüksek oranda omega-3 yağları ile birçok vitamin ve mineral içerir. Bunlar, beynin fonksiyonlarının yerine getirilmesinde yardımcı olurlar."
    2. Cevap: Meyveler ve Organlarımız

  Birdaha asla ceviz yemiycemmmmmmmmmm :f1:
  Pardus çok fenasın yaaa niye böyle benzetmeler yapıyorsun zaten seçici bir insandım şimdi yediğim meyve sayısı yarıya düşecek :f20:
    3. Cevap: Meyveler ve Organlarımız

  Ben sitenin yalancısıyım .. Sen de ceviz yerken beyin düşünme :DDDDDD
    4. Cevap: Meyveler ve Organlarımız

  Elimde olsa keşke. Yıllardır internette kolayı kötülerler kulak asmazdım en son bir böcekten rengini aldığını söylediler birkaç ay önce burada okudum ve o günden beri hayatımın bir parçası olan kolayı ağzıma alamıyorum. Şimdi aynı şey olacak. Her aklıma geldiğinde iiiiğğğğğ diyeceğim :(
    5. Cevap: Meyveler ve Organlarımız

  Ne tuhafım ben hiç etkilenmem :) Yemeye devam :f40:
    6. Cevap: Meyveler ve Organlarımız

  Allahın hikmet ve rahmetine şahitlik eden harika görüntüler..İnanmayanlar için ne kadar güzel deliler var.Zaten dikkatli bakıp aklını kullananlar için, Allahı bize anlatan ibretli işaretleri görmek hiç de zor değil.:f40: