Meyve ve sebzelerin insan vucuduna yararları

'Güncel Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 10 Mar 2014 tarihinde açılan konu

 1. Meyve ve sebzelerin insan vucuduna yararları nelerdir?  Meyve ve sebzelerin vücudumuza olan yararları nelerdir konuyla ilgili bilmediğimiz çok bilgi var bu sorunun ve merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.Özellikle yaz aylarında kullanımda doruğa çıkan sebze ve meyvelerdeki vitamin değerleri nelere iyi geldiği hakkında sizlere kissa kissa bilgiler vercez bugünde.

  meyve-ve-sebzelerin-.

  Sağlıklı yaşamak’la ilgili birçok yazı yazdığımız blog’umuzda sıra meyve ve sebzelerin insan vucuduna yararlarından bahsetmeye geldi.

  Havuç: Saç dökümesini azaltır ve saçı canlandırır. Cilt ve kemik sağlığında, hücre yenilenmesinde faydalıdır.

  Yenidünya: Görmeye ve büyümeye faydalıdır.

  Kayısı: Kas ve sinir sistemini güçlendirir. Cilt, göz ve bağışıklık sistemine fayda sağlar. Kemik gelişimini artırır. Kansızlığa iyi gelir.


  Soğan: Bronş açıcı. Doğal antibiyotiktir. Bağırsak çalıştırıcıdır. Dayanıklılığı artırır. Kemik ve diş sağlığında faydalıdır.

  Enginar: Karaciğer ve safra kesesi sağlığını korur. Sindirimi kolaylaştırır. Böbreklerin çalışmasını düzenler. Toksin atıcıdır.

  Kabak: Böbrek fonksiyonlarında faydalıdır. Kanın pıhtılaşmasını düzenler. Kemik gelişimini sağlar.

  Karpuz: Böbrekteki kum ve taşların, toksinlerin atılmasında faydalıdır. Sıvı ihtiyacının karşılanmasına da katkısı vardır.

  Maydanoz: Kemik sağlığında etkilidir. Çok yüksek oranda C vitamini içerir. Büyüme ve diş sağlığı gelişiminde etkindir.

  Sarımsak: Kireçlenmede faydalıdır. Yaşlanmayı geciktirir. Yüksek tansiyonu ayarlar. Doğal antibiyotiktir. Ödem sökücüdür. Damar gelişiminde faydalıdır.

  Ahududu: Diş sağlığına iyi gelir. İştah açıcı ve idrar sökücüdür. İshali önler ve ateş düşürücüdür.

  Kivi: Yaşlanmayı geciktirir. Güçlü antioksidandır. Alerjiye karşı bağışıklığı artırır.

  Marul: Cilt sağlığına olumlu etkileri vardır. Sinir sisteminde faydalıdır. Büyüme ve gelişmede, saç sağlığında olumlu etkileri vardır.

  Kavun: Damar tıkanıklığında etkilidir. Bağırsakların çalışmasında ve göz sağlığına fayda sağlar.

  Soya: Kalp sağlığını korur. Tansiyona iyi gelir. Bağırsak çalıştırıcıdır. Antioksidan özelliği ile kansere karşı koruyucudur. Kemikleri güçlendirir.

  Lahana: Mide rahatsızlıklarına faydalıdır. Güçlü antioksidandır. Hazımsızlık gidermede faydalıdır. Toksin atıcıdır.

  Elma: Bağırsak sisteminin korunmasında faydalı ve posa bakımından zengindir. Kolesterol düşürücü etkisi vardır. Kan şekerini kontrol altında tutar ve vücut direncini artırır. Kas ve eklem ağrılarının azalmasına yardımcı olur.

  Şeftali vücudumuzun savunma sistemini güçlendirdiği gibi hazmıda kolaylaştırı ayrıca sinir sitemimize çok faydası vardır.

  Avokado tüketmek kalın bağırsakve hemoroit için çok faydalıdır ayrıca lif oranı çok yüksek olan Avokado yüksek tansiyonu düşürmeye etkilidir.

  meyve-ve-sebzelerin-sagliga-faydalar-.
   
  Son düzenleme: 10 Mar 2014